Lietuvoje

2019.08.21 13:09

Liapsusas ar ne? Kubiliaus pastebėjimą dėl Vyriausybės Karbauskis vadina patyčiomis

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.08.21 13:09

Seimas šią savaitę iš naujo patvirtino Vyriausybės įgaliojimus, nors opozicijai ir kilo nemažai klausimų. Tačiau situacija įgavo ir komišką atspalvį, kai buvo pastebėta kokios partijos Vyriausybės programoje nurodomos sudarančios koaliciją.

Pastebėjimu savo socialinio tinklo paskyroje pasidalino konservatorius Andrius Kubilius. Kaip pastebėjo politikas, Vyriausybės programoje nurodoma, kad koaliciją sudaro Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) bei Lietuvos socialdemokratų partija. Kitaip tariant, dokumente įrašyta tas pats, kas buvo ir 2016-aisiais, iš karto po Seimo rinkimų sudarius valdančiąją daugumą.

Tačiau koalicija gerokai pasikeitė ir dabar ją sudaro „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) bei „Tvarka ir teisingumas“.

„Iš to skubėjimo naujieji valdantieji (lenkai ir „tvarkiečiai“) matomai net neperskaitė, kas yra parašyta toje Vyriausybės programoje. Nubalsavo, kad jiems tinka tokia nekeista Vyriausybės programa ir turi ministrų postus. O tai svarbiau, nei kokia nors programa. Iš to turime dvi pasekmes: vieną linksmesnę, kitą rimtesnę. Pradėsiu nuo linksmesnės.

Pavarčius iš naujo patvirtintą, nekeistą Vyriausybės programą, paaiškėja, kad toliau dirbs ne kažkokia naujoji 4-ių partijų koalicijos Vyriausybė, bet „Karbauskio ir Palucko“ koalicijos Vyriausybė, nes Vyriausybės programos pirmajame puslapyje yra juodu ant balto parašyta”, – socialiniame tinkle rašė A. Kubilius.

Pamirštos ir lenkiškos problemos

Konservatorius taip pat pastebėjo, kad prie koalicijos prisijungusi LLRA-KŠS visada pabrėždavo „lenkiškų problemų“ svarbą, pavyzdžiui, pavardžių rašybą, švietimo klausimus ir t.t. Tačiau A. Kubilius teigė programoje neradęs nuostatų dėl LLRA-KŠS svarbių tautinių bendrijų klausimų sprendimų.

„Taigi naujoji Vyriausybė, kuri ir toliau dirbs su senąja nekeista programa, jokių „lenkiškų problemų” nesiruošia spręsti, nepaisant to, kad į koaliciją oficialiai įsijungė V. Tomaševskio lenkų rinkimų akcija”, – rašė politikas.

R. Karbauskis: koks skirtumas?

Apie tai, kad Vyriausybės programoje nurodytas koaliciją sudarančios partijos yra socialdemokratai ir „valstiečiai“ paklaustas LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis kalbėjo nematantis jokios problemos.

„Programa nebuvo keičiama. Jau dvi koalicijos keitėsi nuo to laiko. <...> Mes nei tada, nei dabar nekeitėme. A. Kubilius humoro jausmą turi gerą, bet jis užsiiminėja niekais. Buvo sutarta, kad programos nekeičiame, kadangi absoliučiai didžioji dalis žmonių, kurie yra dabartinėje valdančioje daugumoje, buvo ir koalicijoje ir anksčiau. Žiūrint formaliai – koks skirtumas, kas ten parašyta?“ – kalbėjo R. Karbauskis.

Pasak politiko, jei būtų keista ši formuluotė, tai reikštų programos keitimą. O A. Kubilius, jo teigimu, „ieško ko nepametęs“ ir bando tyčiotis iš „valstiečių“.

„Jeigu mums tinka, jeigu žmonėms tinka, ar Lietuvos žmonėms svarbu, jeigu 2016 metais ten buvo parašyta, kad koalicija ta? <...> Palinkėsiu jam kada nors sudaryti koaliciją, kuri dirbtų pagal ankstesnės koalicijos sudarytą programą“, – sakė R. Karbauskis, A. Kubiliaus įrašą vadindamas nevykusiu bandymu pasityčioti.

Paklaustas, apie A. Kubiliaus kritiką dėl lenkų keliamų problemų, R. Karbauskis teigė, kad pats konservatorius turėtų žinoti, kad Seime dėl šių klausimų niekada nebuvo vieningos nuomonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt