Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.21 09:26

Kirkilas: Pranckietis ne mūsų problema, o „valstiečių“

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas pripažįsta, kad koalicinės sutarties punktas dėl Seimo pirmininko posto nėra vykdomas, bet pati partija tikrai nėra posto įsikibusi ir dėl jo neišgyvena. G. Kirkilas tikina, kad konfliktas tarp „valstiečių“ ir Seimo vadovo Viktoro Pranckiečio prasidėjo anksčiau nei koalicinės sutarties derybos.

Pasak LSDDP pirmininko, V. Pranckietis yra visiškai atitrūkęs nuo „valstiečių“ partijos ir nežino, kam atstovauja.

„Čia nėra mūsų problema, tai didžiausių koalicijos partnerių problema. Jie priims sprendimus, ar ruošiasi šalinti jį iš partijos (...) Manau, (V. Pranckiečio. – ELTA) klausimas nusikels į rugsėjo mėnesį. Mūsų partijai, tai nėra aktualiausia problema, dėl kurios mes čia naktį nemiegotume ir mąstytume“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė G. Kirkilas.

G. Kirkilas pripažįsta, kad šiuo metu koalicijos punkto dėl Seimo pirmininko posto nėra laikomasi.

„Tai taip ir yra. Koalicijoje, deja, ir yra įrašyta dėl Seimo pirmininko (posto. – ELTA). O kokios bus tos pasekmės, aš nežinau. Bet nemanau, kad mes čia verksime nuo ryto iki vakaro dėl kažkokio koalicijos punkto (...) Deja, formaliai taip yra, tas punktas nėra vykdomas“, – sakė G. Kirkilas.

LSDDP pirmininkas priminė, kad patys „valstiečiai“ Seimo pirmininko postą koalicinėse derybose jiems ir pasiūlė.

„Tikrai neverksime, mes tai diskutavome prieš pasirašant koalicijos sutartį, mūsų prezidiumas pasakė, kad tai nėra svarbiausias dalykas. Bet jei koalicijos partneriai mums jį siūlo ir tą įrašė į koalicinį susitarimą, kodėl mes turėtume tą punktą kaip nors išbraukti, jei patys siūlo tą daryti“, – teigė jis.

„Socialdarbietis“ teigia, kad V. Pranckiečio situacija tapo „valstiečių“ partijos vidine problema. Pasak G. Kirkilo, Seimo pirmininkui reikėtų sprendimų ieškoti su savo partija, o ne „LSDDP žvalgytis“.

„Ne dėl mūsų atsisakymo tas konfliktas vyksta, čia „valstiečių“ vidinis partijos konfliktas. Mes galime atsisakyti, bet jis vis tiek (konfliktas. – ELTA) ten nesibaigs. Nes Seimo pirmininkas, deja, yra atitrūkęs nuo savo partijos, kuri jį delegavo į šias pozicijas, tai mes šios pozicijos galime ir atsisakyti, bet dėl to niekas nesikeis. Nes konfliktas vis tiek išlieka. Net ir dabar koalicijos tarybose Seimo pirmininkas net ir dabar nedalyvauja, tai kaip čia atrodo, kam jis atstovauja“, – teigė G. Kirtkilas.

„Parlamentas gali dirbti, aiškus reikalas. Bet aš niekur negirdėjau, kad būtų kur nors parlamento spykeris, kuris atstovautų tik opozicijai, aš dar to negirdėjau (...) Pačiam Seimo pirmininkui reikėtų sprendimų ieškoti su savo partija, o ne į mus žvelgti“, – sakė jis.

ELTA primena, kad, pagal valdančiųjų susitarimą, Seimo pirmininko pozicija turi atitekti „socialdarbiečiams“. Tačiau „valstiečių“ partijai priklausantis V. Pranckietis su tuo nesutinka ir trauktis iš einamų pareigų atsisako. Raginimą trauktis jis yra įvardinęs šantažu ir asmeninėmis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio ambicijomis.

Savo ruožtu R. Karbauskis yra pareiškęs, kad jis neprieštarautų, jei V. Pranckietis liktų savo poste, tačiau tik tuo atveju, jeigu jis sutartų dėl to su „socialdarbiečiais“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi