Lietuvoje

2019.08.21 07:26

Sinoptikė: į Lietuvą trumpam užslinks ruduo – lis, pūs stiprus vėjas, o dangų raižys žaibai

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.08.21 07:26

Trečiadienį į Lietuvą užklys ruduo – temperatūra daug kur dieną nesieks nė 20 laipsnių šilumos, lis, o kai kur vėjo gūsiai gali siekti net 18 m/s. Sinoptikė Alva Nagelytė LRT RADIJUI sako, kad tokie orai neužsibus ir jau ketvirtadienį lietus trauksis ir sugrįš šiluma.

Trečiadienio dieną bus lietinga ir vėsu, vasariškus orus teks trumpam pamiršti. Smarkaus lietaus banga apims pietinius, rytinius ir vidurio Lietuvos rajonus, intensyviausias lietus bus pirmoje dienos pusėje, kai kur dangų raižys ir žaibai. Žemaitijoje lis kiek mažiau, su pertraukomis, todėl čia pasirodys ir saulė. Vakare lietus iš šalies trauksis.

Aukščiausia dienos temperatūra trečiadienį sieks 16–21 laipsnį šilumos. Kai kur lyjant temperatūra gali siekti vos 14–15 laipsnių šilumos. Pietrytiniuose rajonuose šilčiau bus pirmoje dienos pusėje, o šiaurės vakariniuose rajonuose – popietę. Pūs šiaurės vakarų krypties vidutinio stiprumo vėjas, apie vidurdienį rytiniuose rajonuose vėjo gūsiai gali siekti 15–18 m/s.

Ketvirtadienį į Lietuvą grįš vasariški orai – daugiausiai sausi, ramūs, nepastoviai debesuoti. Naktį temperatūra sieks 9–14 laipsnių šilumos, Kuršių Nerijoje – 16. Rytą vietomis suboluos rūkas. Dieną temperatūra sieks 20–23 laipsnius šilumos, o kai kur – 24.