Lietuvoje

2019.08.21 17:54

Garsūs broliai Maciai apie Baltijos kelio idėją: tais laikais Lietuva buvo visų mūsų lyderė

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.21 17:54

Vieni garsiausių Lietuvos krepšinio sirgalių, savo kūnus mūsų krepšinio garsenybėmis pasipuošę broliai Nauris ir Normundas Maciai sako, kad paskutiniu metu jiems pasididžiavimą kelia rinkimus šalyje laimėjusi konservatyvi, patriotinių pažiūrų politinė jėga. Su LRT.lt jie taip pat pasidalijo mintimis apie dabartinius santykius tarp kaimyninių šalių, taip pat Baltijos kelią.

„Tai labai dideli patriotai, eina tuo keliu, kuriuo eina lietuviai, kurie yra mūsų draugai. Labai tuo džiaugiamės ir manome, kad Latvijoje viskas keičiasi į gerą pusę“, – LRT žurnalistams sakė vienas brolių.

Anot brolių, jų požiūriu, Latvija turėtų siekti eiti tuo keliu, kur šiuo metu yra jų kaimyninė Lietuva.

„Iki šiol nebuvo blogai, tačiau mes norėjome, kad eitume tuo keliu, kur yra Lietuva“, – teigė garsūs krepšinio aistruoliai.

Prisimindami Baltijos kelio istorinę dieną broliai sako, kad jiems žinoma, jog ši idėja kilo Lietuvoje ir pridūrė, kad tuomet, kaip atrodė, didžiausias komunistų priešas buvo Lietuva, su kurios tuometinė valdžia niekaip negalėjo pažaboti.

„Lietuviai tuo metu visur ėjo pirmi, buvo lyderiai. Galima pasakyti, kad Lietuva buvo didžiausias komunistų priešas, tačiau nieko jiems negalėjo padaryti, nes lietuvių tauta visą laiką buvo labai stipri“, – teigė vienas brolių, pridūręs, kad ir kitos Baltijos šalys iš kaimynės turėjo tuo metu ko pasimokyti.

Kitas brolių pridūrė, kad šiuo metu panaši kova vyksta Ukrainoje, kur vyksta kova ir nelengvas kelias, tačiau šalis nepasiduoda, o Baltijos šalys, patyrusios panašaus pobūdžio išgyvenimus, ukrainiečius palaiko.

„Tikrai mes labai pergyvename už tą šalį, tačiau galvojame, kad viskas bus gerai“, – sako broliai Maciai.

Paklausti, kaip jie prisimena Baltijos kelio dieną ir gyvą žmonių grandinę trijose valstybėse, broliai Maciai sako, kad buvo dar visai jauni vyrukai ir įvykius sekė Latvijos sostinėje Rygoje.

„Buvome Rygos senamiestyje, tačiau vienas ryškiausių prisiminimų – didelė žmonių vienybė. Toks jausmas, kad viskas vyko labai neseniai, nors jau praėjo 30 metų. Prisiminimai labai patriotiški“, – sakė vienas brolių.

Tiesa, broliai pastebi, kad bėgant metams, vienybė ir patriotiškumas tarp Baltijos vienybių po truputį mažėja, tautos labiau dairosi į savus interesus.

„Lietuviai man labai patinka, dabar Latvijoje turime problemų, tačiau tikimės, jog jos išsispręs. Tačiau, svarbiausia, kad esame laisvi, tai pats svarbiausias dalykas“, – sakė broliai.

Garsūs krepšinio fanai teigė, kad ir šiais metais Lietuvos krepšininkus lydės į svarbiausias kovas ir vyks į pasaulio čempionatą Kinijoje.

Pokalbis su broliais Maciais – vaizdo reportaže

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt