Lietuvoje

2019.08.20 19:14

Kritiškai įvertinti nauji ministrai: Palionis kelia abejonių, o Narkevičius nuo Masiulio skiriasi kaip žemė nuo dangaus

pozityvaus darbo tikisi iš Tamašunienės
LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.08.20 19:14

Seimas antradienį nusprendė iš naujo suteikti įgaliojimus atnaujintai Vyriausybei. Sprendimas priimtas valdančiųjų politikų balsais. Opozicijai teisinis Vyriausybės atnaujinimo scenarijus sukėlė abejonių, ji ketina kreiptis į Konstitucinį Teismą.

Prieš balsavimą premjeras Saulius Skvernelis paragino parlamentarus nežaisti politinių žaidimų.

Politologė Jūratė Novagrockienė sako, kad klausimas dėl kreipimosi į Konstitucinį teismą yra pakankamai sudėtingas, be to, kaip teigia valdantieji, jie pasirinko kelią, kuris labiau remiasi Seimo Statutu.

„Problema ne tai, ar pažeista Konstitucija, apskritai, nemanau, kad ji buvo pažeista, nes tai būtų per daug rizikinga naujai formuojamai Vyriausybei ir Seimo daugumai. Didžiausia problema – Seimo Statutas, kuriame matyti tam tikri prieštaravimai ir neatitikimai Konstitucijai. Nepagarba procedūroms šioje Seimo daugumoje matyti nebe pirmą kartą, pavyzdžiui, Seimo pirmininko nušalinimo klausimu“, – sakė politologė.

Tiesa, anot J. Novagrockienės, kyla klausimų dėl šios Vyriausybės darbų programos tvirtinimo, nes, visų pirma, ne viskas yra įvykdytą pagal praėjusią programą, antra, politiniai partneriai – jie tikrai kėlė tam tikras sąlygas, kai buvo deramasi dėl koalicijos sutarties.

„Vieni ar kiti suderėti momentai turėtų atsispindėti Vyriausybės programoje. Nauja valdančioji dauguma turėti bent iš mandagumo kažkiek pakoreguoti Vyriausybės programą, kitaip, tai atrodyti šiek tiek politiškai nemandagu“, – teigia politologė.

Kam iš naujų ministrų seksis geriausiai, o kas pasmerktas nesėkmei?

Politologės nuomone, naujas Vyriausybės kabinetas atrodo tarsi sudarytas iš labai skirtingą politinį statusą turinčių ministrų.

„Atėję tikrieji politikai įneša kitokį veikimo elementą, bet iš pat pradžių čia buvo R. Karbauskio profanacija, kuomet sudarymas ministrų kabinetą iš profesionalų, jis leido suprasti, kad tokie vadovai neneš jokios politinės atsakomybės. Šiuo atveju, naujos Vyriausybės ministrai atsiduria blogesnėje situacijoje, nes politinės atsakomybės bus pareikalauta“, – sakė profesorė.

Paklausta, kaip vertina naujų ministrų paskyrimą, ir kam iš jų seksis geriau, o kam bus sunkiausia, politologė turėjo savo požiūrį.

Anot J. Novagrockienės, labiausiai į nepavydėtiną situaciją pateko naujasis susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

„Šis politikas nuo R. Masiulio skiriasi kaip dangus ir žemė. Labai abejoju, ar ten pavyks kažką nuveikti. Gali būti, jog bus bandoma stagnuoti ar nelabai judėti po truputį į priekį“, – sakė politologė

Tiesa, daugeliui skeptikų, kurie teigia, kad vadovauti didelės apimties ir svarbiai vidaus reikalų ministerijai, Ritai Tamašunienei gali sektis sunkiai, politologė prieštarauja. Anot jos, ji gali parodyti gerus rezultatus.

„Manau, kad R. Tamašunienei geriausiai seksis. Ji parodys moterišką tvirtumą“, – su šypsena veide sakė politologė.

Naujajam žemės ūkio ministru Andriui Palioniui piešiamas ne toks lengvas darbas – politologė dėl jo turi nemažai abejonių.

„Jis nepritaria ministerijos kėlimui į Kauną. Čia bus lakmuso popierėlis pasižiūrėti, ar tas ministras turi galią ir valią priimti tokius sprendimus, galų gale, ar jam bus suteikta tokia galimybė“, – svarstė profesorė.

„Laba diena, Lietuva“. Popmuzikos ribojimai sovietmečiu: uždrausti singlai ir vinilų kopijos ant rentgeno nuotraukų
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt