Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.20 14:23

Seime prisiekė nauji susisiekimo, vidaus reikalų ir žemės ūkio ministrai

Seime antradienį prisiekė trys nauji nauji ministrai – susisiekimo, vidaus reikalų ir žemės ūkio, į šias pareigas paskirti atnaujinus Vyriausybę.

Po priesaikos vidaus reikalų ministrės pareigas pradeda eiti Rita Tamašunienė, susisiekimo – Jaroslavas Narkevičius, žemės ūkio – Andrius Palionis.

Pirmuosius du politikus į ministrus delegavo Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS), A. Palionį – Lietuvos socialdemokratų darbo partija.

Ministrų kabinetas atnaujintas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, Socialdemokratų darbo partijai, „Tvarkai ir teisingumui“ bei LLRA-KŠS liepos pradžioje sutarus dėl valdančiosios koalicijos.

Seimas antradienį atnaujintai Vyriausybei 75 balsais „už“, 27 politikams balsavus „prieš“ ir devyniems susilaikius iš naujo suteikė įgaliojimus, tačiau opozicija sprendimą ketina skųsti Konstituciniam Teismui.

Opozicijos atstovų įsitikinimu, sprendimas dėl įgaliojimų turėjo būti priimtas ilgesniu keliu, iš naujo tvirtinant Vyriausybės programą, o ne balsuojant dėl protokolinio nutarimo.

Seime dėl įgaliojimų Vyriausybei suteikimo balsuota iš naujo, nes nuo premjero Sauliaus Skvernelio vadovavimo kabinetui pradžios 2016 metais pasikeitė daugiau nei pusė ministrų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi