captcha

Jūsų klausimas priimtas

Dėl žiurknuodžių skandalo Lietuvoje uždrausta prekyba visais įmonės „Magnolija“ saldumynais

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad vykdant patikrinimus dėl Lenkijos konditerijos įmonės pagamintų ir išplatintų nesaugių saldumynų ir atsižvelgiant į išsamios informacijos trūkumą, priimtas sprendimas Lietuvoje laikinai uždrausti prekiauti visais įmonės „Magnolija“ Sp. Zo.o. gaminamais saldumynais.
 
 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad vykdant patikrinimus dėl Lenkijos konditerijos įmonės pagamintų ir išplatintų nesaugių saldumynų ir atsižvelgiant į išsamios informacijos trūkumą, priimtas sprendimas Lietuvoje laikinai uždrausti prekiauti visais įmonės „Magnolija“ Sp. Zo.o. gaminamais saldumynais.

Sprendimas priimtas po to, kai savo oficialiame tinklapyje Lenkijos atsakinga institucija paskelbė papildomą minėtos įmonės gaminamų nesaugių produktų sąrašą, kuriame iš viso nurodomi 33 skirtingų rūšių saldumynų pavadinimai.

„Esame priversti imtis griežtų mūsų vartotojų apsaugos priemonių, kadangi iš Lenkijos gaunama informacija yra labai neišsami ir nuolat keičiasi, be to nuolat vėluojama pateikti oficialią informaciją ir Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF.

Manome, kad neprofesionalu, kai visos Europos Sąjungos valstybės yra informuotos tik apie 9 nesaugius produktus, tuo tarpu Lenkijoje platinama oficiali informacija apie gerokai platesnį produktų sąrašą. Žinome, kad savo nepasitenkinimą susidariusia situacija reiškia ne tik Lietuva, bet ir kitos Lenkijos kaimynės – Čekija, Slovakija“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Stanevičius.

Lietuvoje parduodamų „Magnolija“ Sp. Zo.o. gaminių mėginiai yra išsiųsti į laboratoriją tyrimams. Apribojimai prekiauti šios įmonės produkcija bus taikomi, kol laboratoriniais tyrimais nebus patvirtinta šių produktų sauga ir kokybė.

Paskutiniais duomenimis, Lenkijos Vyriausioji sanitarijos inspekcija pranešė, kad 1000 kg pieno miltelių, kuriuose nustatytos pašalinės medžiagos, partija (partijos numeris 202) buvo pagaminta Lenkijos įmonėje Okregowa Spoldzielnia Mleczarska Rokitnianka. Šią pieno miltų partiją didmeninė įmonė PPHU Janex išplatino 6 Lenkijos įmonėms, viena jų – „Magnolija“ Sp. Zo.o. Pagal šiuo metu turimą informaciją tik „Magnolia“ Sp. Zo.o. platino savo produktus užsienyje. Kiti 5 gavėjai savo gamyboje arba visai nenaudojo pieno miltelių, arba savo gaminius platino tik Lenkijos rinkoje.

Šiuo metu visi gaminiai, pagaminti iš minėtos pieno miltelių partijos yra išimami iš Lenkijos rinkos. Pasak Lenkijos pareigūnų, pašalinės medžiagos, rastos pieno milteliuose, paimtos teisminiam tyrimui ir šiuo metu dar neaišku, kada bus gauti tyrimo rezultatai. Keturiuose pieno miltelių maišuose, kurie buvo atidaryti ir išsijoti teisėsaugininkų ir sanitarijos inspektorių akivaizdoje, buvo rastos 11,2 g granulės, kurias tyrimui ir paėmė teisėsaugininkai.

Iš rinkos Lenkijoje surenkamų nesaugių „Magnolija“ Sp. Zo.o. gaminamų produktų sąrašas:

 

1.„Stilla Dolce Cocoa Rolls 2x50g“ vaflinis vamzdelis, viduje apipiltas šokoladiniu kremu, pagamintu iš pieniško šokolado,
 
2. Vamzdeliai vafliniai ploni 70 g,
 
3. Vafliai kakaviniai natūraliame šokolade 600 g
 
4. Vafliai „MAX“ pieniški pieniškame šokolade 35 g.
 
5. Vafliai pieniški „Slodka Nuta“, įpakavimo masė 175 g.
 
6. Vamzdeliai vafliniai sausi 70 g,
 
7. Pieniški vafliai „Poesia Milk Cream 70 g
 
8. Vafliai su vaniliniu kremu „Wiener Eiswaffel“, įpakavimo masė 2,6 kg
 
9. Vafliai „BARTEK“ pieno-kakaviniai nefasuoti
 
10. Vafliai su jogurto- grietinėlės kremu 65 g.
 
11. Vafliai kakaviniai natūraliame šokolade „FERDEK“ 40 g.
 
12. Vafliai kakaviniai natūraliame šokolade „MULATEK CLASSIC“ 40g
 
13. Vamzdeliai vafliniai sausi 2,5 kg,
 
14. Vamzdeliai pieniškame šokolade su riešutais nefasuoti 1,0 kg
 
15. Vafliai kakaviniai „WELLS“ 30 g.
 
16. Vafliai pieniški „WELLS“ 30 g.
 
17. Vamzdeliai sausi 12 cm.
 
18. Vamzdeliai pieniški su užpilu 35 g,
 
19. Vamzdeliai kakaviniai su užpilu 35 g
 
20. Vafliai kakaviniai natūraliame šokolade CHABRIOR 40g
 
21. Vafliai vaniliniai 175 g,
 
22. Vafliai jogurto- grietininiai 65 g.
 
23. Vafliai vaniliniai „Slodka Nuta“ 175 g,
 
24. Vafliai pieniški pieniškame šokolade 40 g. „MAX SNACK“,
 
25. „Wiener Eiswaffel“ 500 vnt.
 
26. „Wiener Eiswaffel“ 528 vnt.
 
27. Vafliai šokoladiniai „CEREAL“ 90 g.
 
28. Vamzdeliai sausi 8 cm
 
29. „Stilla Dolce Eiswaffeln Vanille“ 80 g:
 
30. Vamzdeliai su užpilu „STILLA COCOA ROLLS“ 2x50g
 
31. Vafliai vaniliniai 500 g,
 
32. Vafliai vaniliniai 175 g „CRISPIES“
 
33. Vamzdelis su šokolado užpilų 180 vnt.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...