Lietuvoje

2019.08.19 13:10

Landsbergis apie naujos Vyriausybės skyrimą: kartelė dar žemiau nuleista

konservatoriai balsavime naujo kabineto nepalaikys
LRT.lt2019.08.19 13:10

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas pirmadienį priėmė sprendimą dėl iš naujo premjero Sauliaus Skvernelio Vyriausybei suteikiamų įgaliojimų.

Nutarta, jog TS-LKD partijos nariai negali prisiimti atsakomybės už šios Vyriausybės darbą, todėl balsavime Seime siūloma nepalaikyti įgaliojimų suteikimo šiai Vyriausybei iš naujo.

Pasak TS-LKD pirmininko Gabrieliaus Landsbergio, diskutuodami apie technines ir procedūrines Vyriausybės sudarymo aplinkybes neturime pamiršti ir politinės tvirtinimo atsakomybės, vardan kokių uždavinių bei darbų apskritai sudarome vyriausybes ir skiriame ministrus.

„Deja, tenka pakartoti, kad turėsime dar blogesnės kokybės vyriausybę negu net buvo iki šiol. Dar žemiau nuleista skaidrumo ir profesionalumo, srities išmanymo kartelė, o per užsitęsusį Vyriausybės performavimo procesą nei iš premjero, nei iš visų trijų naujai skiriamų ministrų neišgirdome absoliučiai jokių naujų idėjų, pamatuojamų tikslų ar aiškių prioritetinių darbų jų vadovaujamose srityse“, – teigia G. Landsbergis.

LRT.lt primena, kad užtrukęs Vyriausybės formavimas pakoregavo Seimo narių darbotvarkę: į rugpjūtį ištuštėjusius parlamento rūmus politikai grįš anksčiau nei įprasta – šią savaitę jie balsuos dėl įgaliojimų ministrų kabinetui suteikimo neieilinėje Seimo sesijoje.