Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.19 13:29

Kaišiadorių meras ragina Žiežmarių mokyklos vadovę atleisti ant vaikų šaukusią mokytoją

atnaujinta 13.29

Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus pirmadienį paragino Žiežmarių gimnazijos direktorę atleisti pedagogę, šių metų pradžioje pakeltu balsu bendravusią su mokiniais.

Kaip praneša LRT RADIJAS, mokytoja po šio incidento susirgo, į darbą trumpam buvo grįžusi birželį.

Direktorė Ieva Mažulienė dėl bendravimo su moksleiviais jai paskyrė drausminę nuobaudą – įspėjimą.

„Aš vis dėlto manau, kad buvo pagrindas (mokytoją atleisti). (...) Toks elgesys neturi būti toleruojamas ir pateisinamas“, – po susitikimo su direktore Ieva Mažuliene BNS sakė meras.

„Sutarėme, kad direktorė dar kartą susitiks su mokytoja šią savaitę ir pasiūlys darbo sutartį nutraukti šalių susitarimu“, – pridūrė jis.

V. Tomkus teigė, kad mokyklos vadovė nesiryžo atleisti pedagogės dėl teisininkų rekomendacijų.

„Direktorė papasakojo, kad rėmėsi teisininkų rekomendacijomis, kad būtų rizika, jog ji per teismą galėtų grįžti į darbą“, – sakė Kaišiadorių rajono meras.

„Direktorė pripažįsta, kad galbūt per švelnią nuobaudą pritaikė, bet tarpinio varianto nebuvo – arba atleidimas, arba pastaba“, – pridūrė jis.

Kaišiadorių savivaldybės ir Švietimo ministerijos komisija vasarį konstatavo, kad pakeltu tonu su moksleiviais bendravusi mokytoja pažeidė įstatymus bei Pedagogų etikos kodeksą.

Ekspertai pateiktoje išvadoje taip pat nurodė, kad dėl kilusių problemų atsakomybė iš dalies tenka ir mokyklos vadovybei, nesugebėjusiai užtikrinti tinkamos bendravimo atmosferos įstaigoje.

V. Tomkus sakė, kad gimnazijos direktorės likimas gali būti sprendžiamas vėliau.

„Dabar svarbu pažiūrėti, kaip jai pavyks susitvarkyti šitoje situacijoje“, – kalbėjo savivaldybės vadovas.

Patikrinimų Žiežmarių gimnazijoje imtasi žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose išplitus vaizdo įrašui, kaip per pamoką nesitvardanti lietuvių kalbos mokytoja plūsta auklėtinius dėl netaisyklingo kirčiavimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi