Lietuvoje

2019.08.19 06:25

Nausėdos planuose – vizitai į Estiją, Lenkiją, Briuselį, JAV ir Japoniją

Vaidotas Beniušis, BNS 2019.08.19 06:25

Prezidentas Gitanas Nausėda šią savaitę vyks vizito į Estiją, kur susitiks su valstybės vadovais ir dalyvaus nepriklausomybės dienos minėjimo renginiuose.

Taline antradienį Lietuvos vadovą priims prezidentė Kersti Kaljulaid, premjeras ir parlamento pirmininkas.

Prezidentas taip pat pagerbs komunizmo aukas ir dalyvaus renginyje Estijos nepriklausomybės dienos proga.

Tai bus ketvirtasis G. Nausėdos vizitas. Jis anksčiau lankėsi Lenkijoje, Latvijoje ir Vokietijoje.

Iki metų pabaigos yra suplanuoti dar septyni prezidento vizitai į užsienį, BNS informavo Prezidentūros komunikacijos grupė.

Rugsėjo 1-ąją G. Nausėda lankysis Varšuvoje Antrojo pasaulinio karo pradžios 80 metų minėjime, o po kelių dienų vyks į Briuselį susitikti su NATO ir Europos Sąjungos institucijų vadovais.

Rugsėjo 23-25 dienomis prezidentas Niujorke dalyvaus Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje, o spalio 17-18 dienomis – savo pirmajame ES viršūnių susitikime Briuselyje, kur ketinama tartis dėl britų pasitraukimo iš Europos Sąjungos.

Spalio 22-23 dienomis šalies vadovas ketina keliauti į Tokiją dalyvauti Japonijos imperatoriaus inauguracijoje.

Gruodžio 3-4 dienomis G. Nausėda turėtų vykti į NATO viršūnių susitikimą, o gruodžio 12-13 dienomis kartu su kitais ES lyderiais Briuselyje tarsis dėl naujojo bendrijos biudžeto.

Lietuvos Konstitucija numato, kad prezidentas sprendžia pagrindinius užsienio politikos klausimus ir kartu su Vyriausybe vykdo užsienio politiką.