Lietuvoje

2015.07.23 09:47

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos gynybos ministrai pasirašys susitarimą dėl trišalės brigados veikimo

LRT.lt 2015.07.23 09:47

Penktadienį Lietuvos krašto apsaugos ministro Juozo Oleko vadovaujama delegacija lankysis Lvove, Ukrainoje.

Penktadienį Lietuvos krašto apsaugos ministro Juozo Oleko vadovaujama delegacija lankysis Lvove, Ukrainoje.

Lvove ministras J. Olekas susitiks su Lenkijos gynybos ministru Tomaszu Semoniaku ir Ukrainos gynybos ministru generolu pulkininku Stepanu Poltoraku, su kuriais pasirašys techninį susitarimą dėl bendro karino vieneto – brigados LITPOLUKRBRIG – ir vadovavimo jam principų, skelbiama pranešime spaudai.

Techninis susitarimas papildo ir detalizuoja Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG steigimo sutartį, šalių gynybos ministrų pasirašytą praėjusių metų rugsėjį Varšuvoje.

Techniniame susitarime numatyta, kad per šešis mėnesius po techninio susitarimo pasirašymo brigados vadovybė pasieks pirminius pajėgumus, o per dvylika mėnesių po to, kai bus pasiekti pirminiai operaciniai pajėgumai, ji bus visiškai pasirengusį vadovauti vienetui. Brigados vadovybės pajėgumai dar turės būti patikrinti tarptautiniu sertifikavimu.

Brigados vado, jo pavaduotojo ir štabo viršininko pareigoms trejiems metams pagal rotacijos principą bus skiriami Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos atstovai.

Brigados biudžetą, kitus finansinius, mokymų, pratybų, logistikos ir pan. planus tvirtins ir brigados vadovybės veiklą prižiūrės iš šalių atstovų suformuota brigados koordinacinė grupė.

Viešnagės Lvove metu krašto apsaugos ministras ir jo vadovaujama delegacija taip pat stebės Yavorivo poligone (Lvovo srityje) vykstančias pratybas „Rapid Trident“ (liet. „Aštrus trišakis“), kurias Ukrainoje kasmet organizuoja JAV Sausumos pajėgų Europoje vadavietė. Šiose pratybose kartu su kariai iš dar 17 NATO šalių ir šalių partnerių dalyvauja Lietuvos kariuomenės būrys, suformuotas iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės bataliono karių. Pratybose „Rapid Trident“ taip pat lankysis Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika.  

Iš šio bataliono karių taip pat bus formuojamas Lietuvos kontingento branduolys trišalėje brigadoje LITPOLUKRBRIG.