Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.17 22:37

Beglobių gyvūnų sveikatos ir elgesio problemoms spręsti – specialus centras

Lietuvos prieglaudose gyvūnų nemažėja, o specialistų, gebančių užsiimti jų reabilitacija bei socializacija, trūksta. Šakių rajone kuriamas centras beglobių gyvūnų sveikatos ir elgesio problemoms spręsti. Toks veiklos modelis pagrįstas užsienio praktika.

Žemaitukas pas gyvūnų mylėtojas pateko iš Rumšiškių liaudies buities muziejaus. Jos žirgą Aitvarą su kumelaite Kernave, turinčia sveikatos problemų, įsigijo aukcione. Daugkartiniai varžybų laimėtojai, pradėję jau trečią dešimtį, tapo nereikalingi žmonėms, kuriems anksčiau skynė laurus.

Žirgus priglaudusios moterys kasdien dirba su jais, mankština, domisi jų psichologija.

„Mes vykdome edukaciją, gyvūno asistuojamo pobūdžio užsiėmimus. Vedant užsiėmimus vaikams, mankštos elementai praverčia kaip triukai“, – sako gyvūnų ir žmogaus sąveikos specialistė Ugnė Nedzinskaitė.

Dalis žmonių įsigiję gyvūną nežino, kaip su juo elgtis, jei suserga ar tiesiog pabosta – jį išmeta. Todėl gyvūnų globotojos jau porą metų vaikus moko, kaip elgtis su savo globotiniais, pavyzdžiui kad šie nekeltų pavojaus aplinkiniams ar šeimos nariams.

„Mūsų gyvūnai dalyvaudavo socialiniuose projektuose, vesdavome užsiėmimus sporto mokyklose, neįgaliųjų, darželiuose, ugdymo įstaigose, užimtumo centruose, skatinome žmonių aktyvumą“, – supažindina veterinarijos specialistė

Sodybos šeimininkės nutarė įkurti beglobių gyvūnų reabilitacijos ir socializacijos centrą – čia jie ras tinkamą mitybą, priežiūrą ir pagalbą.

„Lietuvoje esame pirmas toks projektas, bandome apjungti beglobius gyvūnus, edukaciją ir sveikatinimą. Norėtųsi parodyti, kad tie gyvūnai nėra „nurašyti“, – LRT TELEVIZIJAI dėsto gyvūnų ir žmogaus sąveikos specialistė.

Kad gyvūnų šeimininkams atsakomybės trūksta, rodo ir prieglaudų pateikiami skaičiai: sergantys ar išmesti gyvūnai įstaigose skaičiuojami tūkstančiais.

„Vien mūsų prieglaudoje šunų yra virš 200, tas skaičius visada kinta, atsitikus elgsenos problemoms, sunku jas išgyvendinti, nes sąlygos nėra tinkamos, kai šuo stresuoja, šunų yra daug, didelis triukšmas“, – teigia prieglaudos „Penkta koja“ veterinarė Eglė Beržanskaitė.

Lietuvoje kol kas veikia vienintelis specializuotas gyvūnų reabilitacijos centras – suplotasnukių šunų prieglauda.

Plačiau – reportaže nuo 12.55 min.:

Panorama. Seimas pasibaigus posėdžiams – tuščias: parlamentarai išsiskirstė vasaroti, tik ar teisėtai?
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi