Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.17 15:47

Nausėda susitiko su Indijos viceprezidentu Naidu: pakvietė Indijos kompanijas investuoti Lietuvoje

pasiūlė Lietuvoje atidaryti Indijos ambasadą; atnaujinta 19.59
Reda Stangytė, LRT.lt, BNS 2019.08.17 15:47

Į Lietuvą šeštadienio popietę atvyko Indijos viceprezidentas Venkaiah Naidu.

Jį Vilniaus oro uoste pasitiko užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, BNS patvirtino Užsienio reikalų ministerija (URM).

Vėliau viceprezidentas prezidentūroje susitiko su prezidentu Gitanu Nausėda.

Po susitikimo vykusios spaudos konferencijos metu abu jie pabrėžė, kad Lietuva ir Indija turi tiek kultūrinių, tiek istoriškai susiformavusių kitų panašumų. Pasak šalies vadovo G. Nausėdos, susitikimo metu aptarti ir investicijų klausimai: Lietuvoje jau turime šios šalies investicijų, tačiau neturime lietuviškų Indijoje, tad ateityje planuojama šią situaciją pakeisti.

„Indijos ir Lietuvos ekonominiai bei kultūriniai santykiai vis labiau stiprėja, šiems klausimams skyrėme nemažą savo diskusijų dalį. (...) Reikėtų pabrėžti, kad šiandien užsienio prekyba tarp abiejų šalių nėra tokia įspūdinga, tad turėtų atsirasti daugiau sektorių, kurie dirba ir tarpusavyje bendradarbiauja“, – sakė G. Nausėda.

Pasak šalies vadovo, turint omenyje pakankamai liberalų fintech srities sektorių ir Lietuvos pasiekimus gyvybės mokslų, biotechnologijų srityse, jis pakvietė Indijos kompanijas investuoti Lietuvoje.

Aptartas ir Indijos ambasados Lietuvoje klausimas, taip pat apie Indijos kultūros centro atidarymo idėja.

„Esame užtikrinę teisinę bazę bendradarbiavimui vystyti. Tolesnį bendradarbiavimo įtvirtinimą matome instituciniu lygmeniu, todėl pakviečiau Indijos viceprezidentą apsvarstyti galimybę atidaryti Indijos ambasadą Lietuvoje“, – pasakojo G. Nausėda.

„Siekiame stiprinti ekonominį bendradarbiavimą žemės ūkio, maisto perdirbimo, informacinių technologijų ir finansinių paslaugų sektoriuje. Indija viena sparčiausiai besivystančių ekonomikų pasaulyje, o tai sudaro galimybių pasinaudoti tuo ir Lietuvai“, – jam antrino Indijos viceprezidentas.

Gitano Nausėdos ir Indijos viceprezidento komentaras po susitikimo: Lietuva ir Indija turi gausybę panašumų, kuriuos reikia puoselėti

Vizito metu pasirašomi 3 susitarimai dėl glaudesnio bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Indijos Žemės ūkio, Kultūros ir Užsienio reikalų ministerijų: bendradarbiavimo žemės ūkio ir susijusiuose sektoriuose darbo planas 2019–2022 m., kultūrinių mainų bendradarbiavimo programa 2019–2021 m. ir Protokolas dėl Ekstradicijos sutarties ratifikacinių raštų pasikeitimo, rašoma prezidentūros pranešime.

Anot Lietuvos prezidentūros, tai pirmas kartas, kai Lietuvoje oficialaus vizito lankosi tokio aukšto lygmens Indijos pareigūnas, todėl „šis vizitas vertintinas kaip naujas aktyvaus dvišalio bendradarbiavimo etapas“.

Lietuvos ambasada Indijoje veikia nuo 2013 metų.

Indijos viceprezidentas vizito metu taip pat turėtų aplankyti Latviją ir Estiją.

Indijos prezidento ir viceprezidento pozicijos pagal Konstituciją yra daugiau ceremoninės, o valdžia sutelkta į premjero ir jo kabineto rankas. Vis dėlto V. Naidu įtaką didina tai, kas jis kartu yra aukštųjų parlamento rūmų pirmininkas.

Neeilinė akimirka: Gitanas Nausėda susitiko su Indijos viceprezidentu Venkaiah Naidu
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi