Lietuvoje

2019.08.17 08:15

Pasieniečiai pastebi išaugusius į Ignalinos AE užklystančių smalsuolių srautus

BNS2019.08.17 08:15

Ignalinos atominę elektrinę saugantys pasieniečiai pastebi išaugusį susidomėjimą šiuo objektu.

Kaip BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Rokas Pukinskas, padaugėjo žmonių, užklystančių į aplink elektrinę esančią teritoriją. Be to, rugpjūtį užfiksuoti du atvejai, kai neskraidymo zonoje buvo neteisėtai naudojami dronai.

Pareigūnai įspėja, jog neskraidymo zona apima elektrinės teritoriją ir beveik 10 kilometrų spindulį apie ją, o už šio draudimo nepaisymą gresia 200-400 eurų bauda.

Pasieniečiai svarsto, jog susidomėjimą paskatino populiarus serialas „Černobylis“, filmuotas šioje elektrinėje.

„Kad tai turi įtakos žmonių smalsumui, akivaizdu – taip“, – sakė R. Pukinskas.

Pasieniečių atstovo teigimu, keliautojai atvyksta be piktų kėslų, norėdami pasižvalgyti po jiems egzotišku atrodantį objektą.

„Akivaizdu, kad jie važiuoja galbūt landžioti ir žvalgytis. Yra legalus būdas patekti į atominę – yra ekskursijos, galima kreiptis. Bet žmonės be piktų kėslų tiesiog atvyksta pasižiūrėti, jų akimis, egzotinio dalyko, palandžioti kažkur aplinkui“, – sakė jis.

Konkrečių skaičių, kiek žmonių pasieniečiai sustabdo elektrinės apylinkėse, nėra, nes jie netampa pažeidėjais: smalsuoliai būna įspėjami, kur vykti negalima ir su jais išsiskiriama be konfliktų.

„Būna taip, kad pareigūnai sustabdo patikrinti ir pasako, kad čia galima važiuoti, o čia – negalima. Aplink yra nemažai viešų kelių, pravažiuojamų automobiliais ir dviračiais. Matyt, žmonės vaikosi kokio kitokio kadro ar neįprasto rakurso“, – sakė R. Pukinskas.

Daug gerų atsiliepimų sulaukęs amerikiečių kompanijos HBO serialas „Černobylis“ buvo filmuotas Vilniuje ir Ignalinos atominėje elektrinėje.

Serialui išpopuliarėjus, elektrinė sulaukė didelio susidomėjimo iš žmonių, norinčių pamatyti garsųjį RBMK tipo reaktorių – toks pat, koks 1986 metais sprogo Černobylyje, Ukrainoje.

Populiariausi

Karantinas
8

Lietuvoje

2021.03.06 09:32

COVID-19 Lietuvoje: protrūkiai fiksuojami įmonėse, darželiuose ir vienuolyne

per praėjusią parą – 450 naujų koronaviruso atvejų, 10 žmonių mirė; atnaujinta 11.10
8