Naujienų srautas

Lietuvoje2015.07.22 16:40

Lietuvos ir Latvijos gynybos ministrai aptarė saugumo regione stiprinimą

LRT.lt 2015.07.22 16:40

Trečiadienį krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiko su į Lietuvą jo kvietimu atvykusiu naujuoju Latvijos gynybos ministru Raimondu Bergmaniu.

Trečiadienį krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiko su į Lietuvą jo kvietimu atvykusiu naujuoju Latvijos gynybos ministru Raimondu Bergmaniu.

Ministrai aptarė regioninio saugumo, dvišalio ir trišalio Baltijos šalių bendradarbiavimo, paramos Ukrainai, artėjančio NATO Viršūnių susitikimo Varšuvoje bei kitus saugumo ir gynybos klausimus, skelbiama pranešime spaudai.

„Grėsmėms neslūgstant, Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimas gynybos srityje yra kaip niekada svarbus. Turime dirbti vieningai, toliau stiprindami nacionalinę mūsų šalių krašto ir bendrą Aljanso gynybą mūsų regione, plėtojant regioninį bendradarbiavimą, o taip pat teikiant paramą Ukrainai,“ – susitikimo metu kalbėjo ministras J. Olekas.

Susitikime jis pabrėžė, jog, skatinant Baltijos šalių bendradarbiavimą, itin svarbu pastangas skirti bendros vidutinio nuotolio oro gynybos sistemos plėtrai, kovai su hibridinėmis grėsmėmis ir bendradarbiavimo su Šiaurės šalimis ir Lenkija stiprinimui. Dvišaliame susitikime ministrai sutarė didesnį dėmesį skirti bendradarbiavimui koordinuojant pajėgų veiksmus pasienyje ir užtikrinant lengvesnes sienų kirtimo procedūras sąjungininkų pajėgoms.

Kalbėdamas apie paramą Ukrainai, ministras J. Olekas teigė, kad ginkluotojų pajėgų apmokymai yra labai svarbūs vykdant Ukrainos kariuomenės reformą, ir pakvietė Latviją prisidėti prie bendrų tarptautinių pastangų, siunčiant instruktorius į Ukrainą. Lietuva siunčia savo instruktorius kartu su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. Ministras J. Olekas taip pat pasiūlė Latvijos  gynybos ministrui apsvarstyti galimybę trišaliu Baltijos šalių formatu inicijuoti karo psichologų siuntimą į Ukrainą, prie šio projekto pakviečiant prisijungti ir Šiaurės šalis.

Artėjant NATO Viršūnių susitikimui Varšuvoje, ministrai sutarė bendromis pastangomis siekti užsitikrinti NATO sutarimą dėl ilgalaikių esamų ir papildomų atgrasymo priemonių Baltijos regione – papildomų sąjungininkų pajėgumų buvimo, išankstinės NATO ginkluotės dislokavimo regione, oro policijos misijos sustiprinimo išlaikymo Baltijos šalyse ir kt.

Ministrai taip pat aptarė glaudesnio bendradarbiavimo bendrai naudojant šalių turimus karinio rengimo pajėgumus galimybes, kas prisidėtų užtikrinant geresnes rengimosi sąlygas tiek nacionalinėms, tiek atvykstančioms sąjungininkų pajėgoms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi