Lietuvoje

2015.07.22 16:24

Darbą pradeda Lietuvos ambasadorė PAR

LRT.lt2015.07.22 16:24

Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadorei Pietų Afrikos Respublikoje Sigutei Jakštonytei.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadorei Pietų Afrikos Respublikoje Sigutei Jakštonytei.

Susitikime prezidentė su ambasadore aptarė Lietuvos ir Pietų Afrikos Respublikos politinių ir ekonominių ryšių plėtojimo galimybes. Prie dvišalių santykių plėtros prisidėtų ryšių stiprinimas su Pietų Afrikos Respublikos verslo bendruomene ir verslo misijų skatinimas, rašoma pranešime spaudai.

2014 m. Lietuvos eksportas į PAR augo 32 procentais, tačiau investicijų beveik nebuvo. Perspektyvūs sektoriai Lietuvos eksportui į PAR yra maisto pramonė, žemės ūkis, IT, chemijos ir inžinerinė pramonė.

Prezidentės teigimu, šalims dar reikia pasirašyti abipusio ekonominio bendradarbiavimo sutartį, o Lietuvai intensyviau ieškoti prekybos ir verslo partnerių ne tik PAR, bet ir platesniame Pietų Afrikos regione.

Pietų Afrikos Respublikoje gyvena gausi iš Lietuvos kilusių litvakų bendruomenė. Svarbu išlaikyti tolesnį visapusį dialogą su šia bendruomene ir stiprinti ryšius verslo, investicijų, prekybos,turizmo ir kultūros srityse, skelbiama pranešime.

S. Jakštonytė gimė 1956 m., 1979 m. baigė teisę Vilniaus universitete, vėliau studijavo diplomatiją Oksfordo universitete. Nuo 1992 m. dirba Užsienio reikalų ministerijoje. Ambasadorė yra dirbusi ambasadoje JAV, misijoje ES, buvo ambasadore Kanadoje, nereziduojančia ambasadore Indonezijai, Malaizijai, Singapūrui ir Tailandui. Prieš paskyrimą ambasadorė ėjo Užsienio reikalų ministerijos Teisės ir tarptautinių sutarčių departamento direktoriaus pareigas. S. Jakštonytė moka anglų, prancūzų ir ispanų kalbas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.