Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.15 21:41

Tradicinė Medkopio šventė sulaukė daugybės svečių – apsilankė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė

Ignalinos rajone, Stripeikiuose, atsinaujinusiame Bitininkystės muziejuje surengta tradicinė Medkopio šventė. Į ją atvyko ir kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė, pernai muziejui padovanojusi vieną iš trijų savo avilių. Tai pirmasis jos viešas pasirodymas po prezidentūros rūmų perdavimo naujajam šeimininkui.

Senovinės bitininkystės muziejus Stripeikiuose Medkopio šventę pasitinka nauja, didžiausia Europoje interaktyvia ekspozicija apie bites ir bitininkystę. Keturių hektarų teritorijoje ji atnaujinta sulaukus Europinės paramos.

„Tai yra unikalu net ir europiniam kontekste. Viena, kad yra interaktyvus momentas, interaktyvus pasakojimas apie bites. Antra, kad senieji eksponatai ypatingoje darnoje su interaktyviu pateikimu. Tai tikrai unikalu. Tokio masto muziejaus nėra netgi Europos Sąjungos šalyse“, – tvirtina muziejaus direktorė Danutė Indrašienė.

Ekspoziciją atidarė pati muziejui vieną avilį dovanojusi buvusi šalies vadovė D. Grybauskaitė. Jau prieš keletą metų Stripeikiuose atsirado prezidentinių avilių alėja – čia gyvena ir trys Valdo Adamkaus bičių šeimos. O iš Turniškių į naujus namus persikėlusi D. Grybauskaitė sako bičių jau nelaikysianti – nėra kur.

„Bitė yra labai reikšmingas, labai svarbus gyvūnas, kuris simbolizuoja ir tautos darbštumą, bendruomeniškumą, bendrą darbą, ir bendro darbo rezultatą. Labai džiaugiuosi, kad čia matau labai entuziastingus žmones, kurie investavo tiek savo širdies, darbo į šį muziejų ir sugebėjo gauti ir europinių lėšų, padaryti gražias ekspozicijas“, – sako D. Grybauskaitė.

Direktorės teigimu, muziejų sukūrė ir sunešė visa Lietuva: „Tai tikrai yra Ignalinos krašto pasididžiavimas. Juo labiau kad šį muziejų sukūrė, sunešė visa Lietuva. Ne tik Europos Sąjungos parama. Srautinį avilį, kur iš krano bėga medus, padovanojo broliai bitininkai, kupiškėnai. Etno darželį padovanojo iš Karčiupio bendruomenė Kauno rajono. Gamtinį avilį, kuris įsikūręs tarp liepų, padovanojo Uteniškis bitininkas, kelioninį avilį – bitininkas iš Pasvalio“

Bitininkas Ignas įsitikinęs, kad toks muziejus reikalingas ne tik Lietuvai, bet ir kaimyninėms šalims, nes jis supažindina su vienu seniausių Lietuvos amatų.

Prieš 35 metus duris atvėręs Senovinės bitininkystės muziejus tapęs vienu lankomiausių Aukštaitijos nacionalinio parko objektų, kasmet ir Medkopio šventėje sulaukiantis tūkstančių turistų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi