Lietuvoje

2019.08.15 20:26

Iš tarptautinės organizacijos – pagyros Remigijui Šimašiui už Jono Noreikos atminimo lentos nuėmimą

LRT.lt2019.08.15 20:26

Tarptautinis Holokausto atminimo aljansas pagyrė Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių už ryžtą nuo Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos pastato sienos nuimti Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą.

„Tarptautinis Holokausto atminimo aljansas giria drąsius veiksmus, kurių ėmėsi meras Remigijus Šimašius, nuimant atminimo lentą, pagerbiančią Joną Noreiką, dėl kontroversiškų jo veiksmų per Holokaustą, įskaitant ir jo rolę kuriant getą bei nusavinant žydų turtą Šiauliuose 1941 m.“, – rašoma aljanso svetainėje išplatintame jo vadovo ir Liuksemburgo ambasadoriaus Georges`o Santero pranešime.

Jis priduria: „Svarbu atsiminti, kad bet koks Holokausto istorijos iškraipymas gali paskatinti dar žiauresnes ir pavojingesnes Holokausto neigimo formas bei antisemitizmą.“

G. Santero teigimu, aljansas tęs darbąs, kad būtų išvengta istorijos iškraipymo ir antisemitizmo, kad būtų išsaugotas ir pagerbtas Holokausto aukų ir išgyvenusiųjų atminimas.

Tarptautinis Holokausto atminimo aljansas yra tarpvyriausybė organizacija, įkurta 1988 m. Organizacija jungia vyriausybes ir ekspertus, kurie bendradarbiaudami remiasi Stokholmo deklaracija ir siekia ne tik išsaugoti aukų atminimą, bet ir skatina su Holokausto istoriją susijusio švietimo, mokslinių tyrimų vykdymą.

Organizacijai iš viso priklauso 33 šalys, tarp kurių – ir Lietuva, Latvija bei Estija.

Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lenta nuo Mokslų akademijos sienos buvo nuimta liepos pabaigoje. Šis veiksmas sukėlė prieštaringus visuomenės vertinimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.