Lietuvoje

2019.08.15 14:02

Etikos sargai nutarė, kad tarptautinės istorinės komisijos vadovas Račinskas įstatymo nepažeidė

LRT.lt 2019.08.15 14:02

Kovo mėnesį tyrimą dėl Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato (TKNSORNLĮ) vadovo Ronaldo Račinsko elgesio, rugpjūtį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nutarė, kad jis įstatymo nepažeidė.

Kaip jau anksčiau rašė portalas LRT.lt, tyrimas pradėtas dėl teiginių, kad R. Račinskas galbūt priiminėjo įsakymus, kuriais pats sau skirdavo priedus ir priemokas, išleisdavo save atostogų bei komandiruodavo į užsienio valstybes.

Tyrimas pradėtas gavus Vyriausybės kanceliarijos pateiktos vidaus audito ataskaitos duomenis.

Trečiadienį vykusiame posėdyje VTEK vienbalsiai nusprendė, kad R. Račinskas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų.

Tyrimo duomenys rodo, kad į komandiruotes R. Račinskas vyko tarnybiniais tikslais, jos buvo susijusios su TKNSORNLĮ institucijos sekretoriato atliekamomis funkcijomis. VTEK nuomone, vykstant į komandiruotes nebuvo tenkintas privatus interesas.

Taip pat nustatyta, kad klausimus dėl kasmetinių atostogų suteikimo bei priedų skyrimo R. Račinskui sprendė TKNSORNLĮ ir šios komisijos pirmininkas, o pats R. Račinskas ėmėsi veiksmų interesų konflikto situacijai išvengti ir šių klausimų nesprendė vienasmeniškai.