Lietuvoje

2015.07.22 16:40

Šalia Zoknių rasta 100 kg svorio bomba: gyventojai palieka namus

Alvydas Januševičius, 15min.lt2015.07.22 16:40

Šiauliuose, Čkalovo gatvėje, visai netoli Lietuvos karinės oro bazės, rastas didžiulis sprogmuo. Tvirtinama, kad tai Antrojo pasaulinio karo laikų aviacinė bomba.

Šiauliuose, Čkalovo gatvėje, visai netoli Lietuvos karinės oro bazės, rastas didžiulis sprogmuo. Tvirtinama, kad tai Antrojo pasaulinio karo laikų aviacinė bomba.

Zoknių rajone esančius įvažiavimus į Čkalovo gatvę užtvėrė policijos automobiliai. Kai kurie gyventojai, išėję į parduotuvę, sugrįžti į namus jau negalėjo, nes jie gyvena per arti rasto sprogmens.

Gyventojams, esantiems netoli rasto sprogmens, rekomenduojama kelioms valandoms išeiti iš namų į saugią teritoriją.

Sprogmuo sveria apie 100 kilogramų. Pusę jo svorio sudaro sprogstamasis mišinys. Aviacinę bombą rado čia dirbę žmonės, tiesiantys komunikacijas.

Ekskavatoriaus kaušas metro gylyje, tiesiai ant ant gatvės, kliudė sprogmenį. Nulaužė bombos „uodegą“ – sparnelius. Iš bombos pažiro tamsiai pilka sprogstamoji medžiaga.

Darbininkas, iš pradžių nieko neįtardamas, rankomis dar kiek pažarstė pilkus miltelius. Netrukus susivokė ir atsitraukė. Netrukus buvo iškviestos visos specialiosios tarnybos.

Šiuo metu prie bombos dirba išminuotojai. Taip pat situaciją kontroliuoja policija, greitoji medicinos pagalba,  ugniagesiai, kitos tarnybos.

Šiaulių savivaldybės administracijos direktorius Eduardas Bivainis teigia, kad ties atkasta bomba jokios miesto komunikacijos neina. Jei bomba sprogtų, ji būtų pavojinga tik žmonėms ir aplinkiniams gyventojams.

Populiariausi

COVID-19 testavimas
COVID-19 TRUMPAI 9