Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.14 20:48

Karbauskis atsakė Masiuliui: turi pateikti faktus arba atsiprašyti

atnaujinta 21.31
LRT.lt 2019.08.14 20:48

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis trečiadienį vakare atsikirto Roko Masiulio išsakytai kritikai, esą sprendimas jį pakeisti buvo kerštas dėl Klaipėdos jūrų uosto Arvydo Vaitkaus atleidimo.

Savo atsaką Seimo kultūros komiteto pirmininkas paskelbė feisbuko paskyroje. Anot jo, R. Masiulis turi „pateikti konkrečius faktus arba pripažinti, kad melavo ir atsiprašyti“. Jis tikino, kad kaltinimai yra visiškai nepagrįsti įrodymais.

„Gudru, bet žema paskleisti melagingą informaciją, paskui išeiti atostogų ir dingti kelioms savaitėms, tokiu būdu be jokių konkrečių faktų paskelbtai informacijai leidžiant sklisti toliau.

O kur ministras buvo anksčiau? Kodėl, jeigu jam esą buvo daromas spaudimas, nesikreipė į atitinkamas institucijas? Panašu, kad R. Masiulio spaudos konferencija – puikiai apgalvota ir įgyvendinta viešųjų ryšių akcija. Iškalbinga aplinkybė, kad R. Masiulio komandos narė yra vienos iš didžiausių žiniasklaidos priemonių akcininkė.

Svarbu, kad žmonės suvoktų, jog tai ne aš keršiju R. Masiuliui, o R. Masiulis sąmoningai kenkia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai. Tai rodo ne tik dabar paskleistas melas“, – rašė R. Karbauskis.

LVŽS frakcija pasipiktinusi

Kiek vėliau trečiadienio vakarą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga išplatino viešą pranešimą, kuriame teigiama, kad frakcijos Seime nariai yra „pasipiktinę Susisiekimo ministro R. Masiulio skleidžiamu melu, neva jam buvo daromas spaudimas, reikalaujant išskirtinių žvyrkelių asfaltavimo sąlygų atskirose savivaldybėse“.

„LVŽS frakcijos kolegos, išvykę į regionus, visada girdi daugybę priekaištų dėl žvyrkelių asfaltavimo. Pastaraisiais metais klausimas,„kada bus išasfaltuota ar sutvarkyta X ar Y kelio atkarpa?“ yra pagrindinis klausimas regionuose.

Su R.Masiuliu bei jam pavaldžiomis įstaigomis bendradarbiauti buvo sudėtinga. Iš pradžių bandėme šnekėtis kviesdamiesi į frakcijos posėdžius, vėliau frakcija klausimus siuntė raštu, nes ministro ir jo pavaldinių žodiniai atsakymai prieštaraudavo viešai skelbiamai informacijai, būdavo netikslūs. Tačiau žvyrkelių asfaltavimo programos vykdymas ir toliau vyko vangiai. Tam skirti pinigai netgi liko nepanaudoti ir buvo perkelti į kitus metus. Jei tai ministras supranta kaip spaudimą – jis nesuvokia savo atsakomybės ir to, kad atėjo tarnauti Lietuvos žmonėms. Tikiuosi, jam užteks savigarbos pripažinti su žvyrkelių asfaltavimu padarytas klaidas”, – sako LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

Primintina, kad klausimai dėl ministerijos, jai pavaldžių įstaigų veiklos yra kilę ne tik LVŽS frakcijos Seime nariams, bet ir koalicijos partneriams, kurie ne vieną kartą yra kvietęsi ministrą, o taip pat ir kreipęsi raštu, rašoma pranešime.

R. Masiulis: „Galva už galvą“

Susisiekimo ministerijos vadovo pareigas paliekantis R. Masiulis trečiadienį kalbėjo, kad sprendimas jį pakeisti buvo būtent R. Karbauskio kerštas dėl Klaipėdos jūrų uosto Arvydo Vaitkaus atleidimo.

„Galva už galvą“, – teigė R. Masiulis.

Palikti susisiekimo ministro pareigas R. Masiuliui tenka po to, kai sudarius naująją valdančiąją koaliciją Susisiekimo ministerija buvo patikėta Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovui Jaroslavui Narkevičiui.

Prezidentui Gitanui Nausėdai iškėlus klausimą, kodėl reikia keisti gerai vertinamą R. Masiulį, valdančiųjų atstovai teigė, kad šis ministras neturi palaikymo Seime. R. Masiulis dažnai minimas kaip vienas geriausiai vertinamu šios Vyriausybės ministrų. Praėjusios kadencijos ministrų kabinete jis ėjo energetikos ministro pareigas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi