Naujienų srautas

Lietuvoje2015.07.22 14:37

Siūloma numatyti bepiločių orlaivių valdytojų atsakomybę

ELTA 2015.07.22 14:37

Siūloma reglamentuoti bepiločių orlaivių, vadinamų dronais, naudojimą ir numatyti administracinę atsakomybę asmenims už šių skraidyklių naudojimo taisyklių pažeidimą.

Siūloma reglamentuoti bepiločių orlaivių, vadinamų dronais, naudojimą ir numatyti administracinę atsakomybę asmenims už šių skraidyklių naudojimo taisyklių pažeidimą.

Darbo partijos frakcijos nariai Seime užregistravo tai numatančias Administracinių nusižengimų kodekso pataisas.

„Civilinės aviacijos administracija yra parengusi ir patvirtinusi Bendrosios aviacijos lėktuvų naudojimo bei Bepiločių orlaivių naudojimo taisykles, kuriose numatyti bepiločių orlaivių naudojimo reikalavimai, skrydžių vykdymo jais sąlygos ir tvarka, šiems orlaiviams taikomi techniniai reikalavimai, atitinkamų leidimų suteikimo tvarka.

Tačiau iki šiol už minėtų taisyklių reikalavimų nevykdymą atsakomybė numatyta nebuvo. Taigi, atsižvelgiant į bepiločių orlaivių daugėjimą, taip pat su jais susijusių avarijų ir incidentų padažnėjimą, būtina užtikrinti, kad būtų laikomasi minėtose taisyklėse nustatytų reikalavimų. Be to, planuojame teikti pasiūlymus dėl bepiločių orlaivių pilotų registravimo“, – sakė įstatymo pataisų iniciatorius Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto pirmininko pavaduotojas Viktoras Fiodorovas.

Darbo partijos frakcijos nariai kodekso pataisomis siūlo numatyti administracinę atsakomybę asmenims už Bendrosios aviacijos lėktuvų naudojimo taisyklėse bei Bepiločių orlaivių naudojimo taisyklėse nustatytų reikalavimų pažeidimą, o už pasikartojančius pažeidimus skirti sankciją – bepiločio orlaivio konfiskavimą. Priėmus „darbiečių“ siūlomas pataisas, konfiskuoti droną būtų galima ir iš asmens, kuris pažeidė naudojimosi skraidykle taisykles, tačiau nėra jos savininkas.

„Kodekso pataisomis siūlome papildyti Administracinių nusižengimų kodeksą nuostatomis, jog už Bendrosios aviacijos lėktuvų naudojimo taisyklių pažeidimą orlaivio vadui būtų skirta bauda nuo 300 iki 500 eurų, o už Bepiločių orlaivių naudojimo taisyklių pažeidimą – bauda nuo 100 iki 500 eurų, numatant galimybę konfiskuoti bepilotį orlaivį“, – sakė vienas iš pataisų rengėjų parlamentaras Valdas Skarbalius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi