Lietuvoje

2019.08.14 15:51

Liūdna žinia: žuvo vienas geriausių Lietuvos alpinistų Vytautas Mažeika

atnaujinta 17.54
LRT.lt2019.08.14 15:51

Antradienį Prancūzijos Alpėse žuvo vienas geriausių ir labiausiai patyrusių Lietuvos alpinistų Vytautas Mažeika, praneša 15min.lt. Jam buvo 38-eri metai. Portalui LRT.lt tragišką žinią patvirtino Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidentas Kęstutis Skrupskelis.

Pasak K. Skrupskelio, V. Mažeika žuvo antradienį, apie 15 val. leisdamasis nuo Tacul (4248 m.) viršūnės.

„Dėl aplinkybių aiškinamasi, kol kas žinoma tik tiek, kad nusileidimo metu nukrito du žmonės – Edvinas ir Vytautas. Edvinas šiuo metu ligoninėje, bet sveikas, rimtų sužalojimų nepatyrė, o Vytautas žuvo“, – portalui LRT.lt sakė K. Skrupskelis.

Kartu kopė ir alpinistė Ilona. Kaip teigė K. Skrupskelis, ji sužeidimų nepatyrė.

15min žiniomis, į nelaimės vietą atvykusiems gelbėtojams darbą apsunkino nepalankios oro sąlygos.

Kaip teigia portalas, krisdamas V. Mažeika įstrigo plyšyje tarp ledyno ir uolos, todėl gelbėjimo darbai užtruko, bet vėliau dėl patirtų sužalojimų alpinistas neišgyveno.

V. Mažeika gimė 1981 metais Kaune, baigė S. Daukanto vidurinę mokyklą, o vėliau studijas KTU.

Alpinizmu ėmė domėtis 2009 metais. Jo tėtis taip pat domėjosi alpinizmu.

Prezidentas Gitanas Nausėda, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis reiškia užuojautą dėl V. Mažeikos žūties.

„Vargu ar gali būti kas skaudesnio, nei netekti jauno, gabaus ir mylimo žmogaus. Toks buvo V. Mažeika. Nuoširdžiai užjaučiu artimuosius“, – pranešime sakė prezidentas.

Pasak valstybės vadovo, V. Mažeikos žūtis taip pat yra ir stiprus smūgis Lietuvos alpinizmo bendruomenei.

„Lietuva neteko tikro savo srities profesionalo ir entuziasto, įveikusio aukščiausius pasaulio kalnus. Reiškiu nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems ir visiems, kurie jį pažinojo“, – sakoma premjero užuojautoje.

Seimo pirmininko teigimu, Lietuva neteko vieno geriausių ir labiausiai patyrusių alpinizmo profesionalų, mūsų šalies vardu pasiekusių aukščiausias pasaulio viršukalnes.

Netekties valandą V. Mažeikos artimiesiems ir jo kolegoms parlamento vadovas linki stiprybės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.