Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.14 15:34

VTEK: „Kauno vandenų” valdybos narys Etneris šiurkščiai pažeidė įstatymo nuostatas

Bendrovės „Kauno vandenys” valdybos narys Antanas Etneris šiurkščiai pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus, laiku nedeklaravęs privačių interesų. Taip vienbalsiai nusprendė trečiadienį posėdžiavusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

VTEK praneša, kad tiriant nustatyta, jog A. Etneris nustatyta tvarka ir terminais nedeklaravo duomenų, kad yra UAB „Plėtros fondas“ steigėjas ir akcininkas. VPIDVTĮ įpareigoja privačių interesų deklaravimo pareigą turinčius asmenis nurodyti duomenis apie dalyvavimą juridiniuose asmenyse.

Laikoma, kad asmuo šiurkščiai pažeidė šio įstatymo nuostatas, jeigu per vienerius metus jis jas pažeidė pakartotinai. Pernai rugsėjį VTEK konstatavo A. Etneriui pažeidimą, kadangi jis VPIDVTĮ nustatyta tvarka nebuvo pateikęs privačių interesų deklaracijos.

Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, pripažinti šiurkščiai pažeidę Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, vienerius metus nuo to, kai paaiškėja pažeidimas, negali būti skatinami, priimami, skiriami ar renkami į aukštesnes pareigas.

VTEK tyrimą atliko gauto pranešimo pagrindu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi