Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Darbo partija: sprendimas priimti pabėgėlius – klaida

BNS 2015.09.08 13:45

Valdančioji Darbo partija trečiadienį išplatino pareiškimą, kuriame sprendimą priimti pabėgėlius vadina klaida.

Valdančioji Darbo partija trečiadienį išplatino pareiškimą, kuriame sprendimą priimti pabėgėlius vadina klaida.

„Darbo partija įsitikinusi, kad Lietuva yra nepasirengusi priimti 325 pabėgėlius ir nepritaria tokiam Europos Komisijos siūlomam sprendimui, skirstant pabėgėlius valstybėms narėms, spręsti šią problemą“, – teigiama pareiškime.

Partijos pirmininkas, europarlamentaras Valentinas Mazuronis sako suprantantis, jog reikia laikytis susitarimų su Europos Sąjunga (ES) ir solidarumo su kitomis valstybėmis narėmis, tačiau Europos Komisijos siūlomą būdą spręsti problemą vadina klaidingu.

„Tiek pats pabėgėlių skirstymas ES valstybėms, tiek jų atsiuntimas į Lietuvą yra neteisingas šios problemos sprendimo būdas, nes iš esmės jis nieko nepakeis, tik padės tiksinčias bombas po valstybių narių pamatais. Būtina atsižvelgti į kalbinius, kultūrinius, religinius šių žmonių ir valstybių, į kurias jie bus atsiunčiami, skirtumus ir tuomet nesunku suprasti, kad pabėgėlių integracija ne tik nebus sklandi, bet ji praktiškai neįmanoma“, – pranešime spaudai teigė V. Mazuronis.

Pasak V. Mazuronio, Darbo partija pasisako „už solidarų šio klausimo sprendimą, tačiau nepritaria, kad pabėgėliai būtų dalinami valstybėms narėms ir atsiunčiami į Lietuvą“.

Pirmadienį per ES vidaus reikalų ministrų susitikimą buvo sutarta, kad Lietuva per dvejus metus priims 325 pabėgėlius. 255 pabėgėliai į šalį atvyks iš Italijos ir Graikijos, dar 70 – iš trečiųjų šalių. Daugiausia tai turėtų būti iš Sirijos pabėgę asmenys.

Iš viso per dvejus metus ES šalys ketina pasidalyti 40 tūkst. Sirijos ir Eritrėjos pabėgėlių, kurie šiuo metu yra stovyklose Italijoje ir Graikijoje, bei 20 tūkst. sirų, gyvenančių stovyklose už ES ribų