Lietuvoje

2019.08.14 14:56

Pranckietis: Rozovai nereikia turėti leidimo dirbti su slapta informacija

Milena Andrukaitytė, BNS2019.08.14 14:56

Seimo narei Irinai Rozovai pagal pareigas nereikia turėti leidimo dirbti su slapta informacija, sako Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Tačiau jis neatsako į klausimą, ar parlamentarė tokio leidimo prašė, taip pat – ar buvo gauta kokia nors Valstybės saugumo departamento (VSD) informacija, užkirtusi kelią tokiam leidimui gauti.

„Jai (I. Rozovai – BNS) nepriklauso joks leidimas, ji nėra tas subjektas, kuriam priklauso turėti, nes ji nėra užėmusi jokios pozicijos, kuriai priklausytų gauti leidimą“, – trečiadienį žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Atsakydamas į klausimą, ar I. Rozova tokio leidimo prašė, Seimo pirmininkas kartojo, kad „ji nėra pozicijoje, kurioje jai reikėtų suteikti leidimą dirbti su slapta informacija“.

„Jei būčiau iš VSD gavęs kokią nors informaciją, jūs net neturėtumėt apie tai klausit, nes aš neturėčiau to komentuoti. Nespauskite manęs šiuo klausimu, aš tikrai nekomentuočiau, jei ir turėčiau kokią nors slaptą informaciją“, – klausiamas, ar dėl I. Rozovos yra gavęs VSD informacijos, atsakė V. Pranckietis.

Parlamentarė I. Rozova BNS pati patvirtino, kad dvejus metus nebeturi leidimo dirbti su slapta informacija.

„Turėjau leidimą daug metų, atrodo, nuo 2005 metų, dabar nebeturiu. Kreipiausi prieš porą metų, negavau“, – sakė I. Rozova.

Teisę parlamentarams dirbti su slapta informacija suteikia Seimo pirmininkas, gavęs žvalgybos rekomendaciją.

Ji teigė neatsimenanti motyvų, kodėl jai leidimas neduotas bei žadėjo informuoti apie Seimo vadovybės nurodytus motyvus vėliau.

Rusų aljanso narė I. Rozova priklauso Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijai Seime.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) trečiadienį svarstė I. Rozovos dalyvavimą Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos sesijoje birželį. Šiame ortodoksų forume Gruzijoje pasakyta Rusijos Dūmos atstovo kalba iššaukė masinius protestus šalyje.

VSD direktoriaus pavaduotojas Vaidotas Mažeika trečiadienį tvirtino, kad šis asamblėja yra išnaudojama Rusijos užsienio politikos tikslams įgyvendinti, o Lietuvos politikų dalyvavimas joje yra rizikos veiksnys.

NSGK priklausantys opozicijos atstovai po posėdžio užsiminė, jog apie I. Rozovos veiklą buvo pateikta daugiau įslaptintos informacijos bei žadėjo kreiptis į V. Pranckietį, kad šis atsakytų, kodėl I. Rozovai atsisakyta išduoti minėtą leidimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt