Lietuvoje

2015.07.22 14:12

170 savivaldybių atstovų dar nedeklaravo interesų

BNS2015.07.22 14:12

Deklaracijų apie viešus ir privačių interesus dar nepateikė 170 politikų, iš didmiesčių prasčiausiai pasirodė Kaunas, trečiadienį paskelbė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Deklaracijų apie viešus ir privačių interesus dar nepateikė 170 politikų, iš didmiesčių prasčiausiai pasirodė Kaunas, trečiadienį paskelbė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

VTEK duomenimis, daugiausia nepateikusių deklaracijų yra Raseinių ir Kėdainių rajono savivaldybėse – to nepadarė atitinkamai 11 iš 25 ir 11 iš 27 tarybos narių. Šalčininkų rajone interesų nedeklaravo 9 iš 25, Širvintų rajone – 8 iš 21, Prienų rajone – 8 iš 25 politikų. Deklaracijas jau pateikė visi naujai išrinkti savivaldybių merai.

Iš didmiesčių, prasčiausia situacija yra Kauno miesto savivaldybėje, kur deklaracijų dar nepateikė 8 iš 41 tarybos nario. Didžioji dauguma jų – Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovai: Gediminas Žukauskas, Kęstutis Mikėnas, Liudas Mikalauskas, Loreta Kudarienė, Vygantas Gudėnas. Prievolės VTEK neatliko ir socialdemokratas Židrūnas Garšva, visuomeninio rinkimų komitetas „Vieningas Kaunas“  atstovas Tomas Bagdonavičius, komiteto „Kaunas – kitokia Lietuva“ narys Kęstutis Mazurkevičius.

Vilniaus taryboje interesų nedeklaravo septyni politikai iš 51: TS-LKD nariai Arvydas Sekmokas ir Paulė Kuzmickienė, „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos nariai Rimas Andrikis bei Juozas Imbrasas, politikos naujokai – „Lietuvos sąrašo“ atstovai Darius Kuolys ir Liutauras Stoškus, Liberalų sąjūdžio atstovas Vaidotas Ilgius.

VTEK informacijos apie turimus interesus nesulaukė iš šešių Klaipėdos miesto politikų : rinkimų komiteto „Puteikis plius“ atstovo Alfonso Vildžiūno, Liberalų sąjūdžio atstovo Audriaus Vaišvilos, TS-LKD nario Laisvūno Kavaliausko, Lietuvos rusų sąjungos atstovo Viačeslavo Titovo,  Rusų aljanso nario Vladimiro Vlasovo, „Klaipėdos“ visuomeninio rinkimų komiteto frakcijos nario Vytauto Čepo. Mieste iš viso dirba 31 tarybos narys. Tiek pat tarybos narių turinčiuose Šiauliuose to nepadarė vienintelis „Tvarkos ir teisingumo“ atstovas Alfredas Lankauskas, taip pat keturi Panevėžio miesto tarybos nariai iš 31: socialdemokratos Donatas Degenis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai priklausantis Juozas Bečelis, rinkimų komiteto „Mums svarbu“ atstovas Kęstutis Lukoševičius ir buvęs TS-LKD kandidatas į merus Maurikijus Grėbliūnas. Visi 27 Alytaus miesto politikai pavyzdingai deklaravo interesus.

Politikai, išskyrus Šilutės ir Trakų rajono savivaldybes, kur vyko pakartotiniai rinkimai, deklaracijas VTEK turėjo pateikti turėjo pateikti iki balandžio 22-osios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.