Lietuvoje

2019.08.14 08:44

Karbauskis: Ekonomikos ir inovacijų ministerijos portfelis gali atitekti „tvarkiečiams“

ragina Seimo narius nesikišti į Vijūnėlės „dvaro“ klausimą; atnaujinta 09.03
Dainora Karklytė, ELTA2019.08.14 08:44

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad, šiuo metu laikinai pareigas einančiam ekonomikos ir inovacijų ministrui Virginijui Sinkevičiui tapus eurokomisaru, pastarasis ministro portfelis gali atitekti koalicijos partnerių – Tvarkos ir teisingumo partijos prerogatyvai.

„Jeigu bus toks pasikeitimas ir V. Sinkevičius išvyktų dirbti į Europos Komisiją, (...) mes turėtume tada galimybę svarstyti dėl to, kad šita atsakomybės sfera atitektų Tvarkos ir teisingumo partijai. Tai yra įmanoma“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė R. Karbauskis.

Vis dėlto jis pabrėžė, kad galutinį sprendimą priims prezidentas Gitanas Nausėda bei ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Tai nėra mūsų kompetencija, koalicijos partnerių kompetencija paskirti vieną ar kitą ministrą. Jeigu būtų sutarta koalicijoje, kad ta partija gali siūlyti (kandidatą į ministrus. – ELTA), tai tokiu atveju būtų siūlymai, ir, jeigu tuos siūlymus priimtų premjeras ir palaimintų prezidentas, tada būtų paskyrimas“, – pabrėžė „valstiečių“ lyderis.

ELTA primena, kad prezidentas G. Nausėda bei visas Ministrų Kabinetas yra pritarę „valstiečių“ siūlomai V. Sinkevičiaus kandidatūrai į eurokomisarus. Pagal koalicijos sutartį, Tvarkai ir teisingumui turėjo atitekti Krašto apsaugos ministerijos portfelis, tačiau, G. Nausėdai pareikalavus ministru palikti Raimondą Karoblį, „tvarkiečiai“ Vyriausybėje liko be ministro portfelio.

Karbauskis apie „Vijūnėlės“ dvarą: Seimo nariai kištis neturi

Trečiadienį Druskininkų valdžios astovams susitinkant su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu ir planuojant jam įteikti kurorto gyventojų parašus, kuriais prašoma politikų leisti įrengti vadinamajame Druskininkų Vijūnėlės „dvare“ M. K. Čiurlionio menų mokyklą, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad Seimo nariams nereikėtų kištis į dvaro likimą. Jo teigimu, daug ginčų sulaukusi diskusija turėtų būti išspręsta teismo.

„Nesu įsigilinęs į šitą temą, tai yra labai sena tema, tiesiog nėra laiko domėtis. Tai yra teisinių ginčų objektas. Seimo nariai, politikai į teisinius procesus neturi kištis, ir aš bet kokiu atveju suprantu, kad teismas, kuris priima vienus ar kitus sprendimus, tai yra ta instancija, institucija, kuri turi tuos sprendimus priiminėti, ir čia kišimasis Seimo narių ar politikų būtų neteisingas kelias, nes mes sukurtume precedentą, kuris tikrai būtų pats blogiausias“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė R. Karbauskis.

ELTA primena, kad Lietuvos apeliacinis teismas jau prieš dvejus metus nusprendė, kad Vijūnėlės „dvaras“ turi būti nugriautas, nes buvo pažeisti statybas kurorto zonose Lietuvoje reglamentuojantys įstatymai. Po teismo sprendimo pastato savininkas teigė, kad paklus teismo sprendimui. Galiausiai šiemet liepą dvaras buvo pradėtas ardyti, tačiau dėl vėlavimo atlikti griovimo darbus savininkui jau buvo pradėjusios kauptis baudos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt