Lietuvoje

2019.08.14 14:45

Pranckietis priėmė Druskininkų gyventojus: teismo sprendimai turi būti vykdomi

Dainora Karklytė, ELTA 2019.08.14 14:45

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad parašus, kuriuos trečiadienį gavo iš Druskininkų kurorto gyventojų dėl siekio Vijūnėlės „dvare“ įkurti M. K. Čiurlionio menų mokyklą, jis priėmė, tačiau, atkreipė dėmesį parlamento vadovas, teismo sprendimai privalo būti vykdomi.

„Įspūdžiai tokie, kad atvežė dokumentą, paprašė, kad mes jį priimtume, mes jį priėmėme, užregistravome ir perduosime valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui“, – po susitikimo su druskininkiečiais žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Jo teigimu, Druskininkų savivaldybės atstovams jis perdavė aiškią žinutę apie būtinybę vykdyti teismo sprendimus.

„Jie prašo, manau, tęsti diskusiją, bet aš pasakiau aiškiai, kad mes teismų sprendimų neaptarinėjame“, – pridūrė V. Pranckietis.

Jis paaiškino, kad, nepaisant galiojančio teismo sprendimo, jog Vijūnėlės „dvaras“ privalo būti nugriautas, nepriimti piliečių iniciatyva surinktų parašų jis negalėjo.

„Aš negaliu nepriimti, kada žmonės atvažiuoja ir teikia 3 tūkst. žmonių pasirašytą dokumentą, tai mes turime rodyti dėmesį visiems žmonėms, kurie prašo kažkokios pagalbos. Svarstyti galime, bet kokie bus rezultatai... Klausimas yra atiduotas Vyriausybei“, – kalbėjo V. Pranckietis.

Kaip ELTA jau rašė anksčiau, Lietuvos apeliacinis teismas jau prieš dvejus metus nusprendė, jog Vijūnėlės „dvaras“ turi būti nugriautas, nes buvo pažeisti statybas kurorto zonose Lietuvoje reglamentuojantys įstatymai. Po teismo sprendimo pastato savininkas teigė, kad paklus teismo sprendimui. Galiausiai šiemet liepą dvaras buvo pradėtas ardyti, tačiau dėl vėlavimo atlikti griovimo darbus savininkui jau buvo pradėjusios kauptis baudos.

Tuo metu Druskininkų savivaldybės taryba liepos mėnesio pabaigoje nusprendė kreiptis į Vyriausybę dėl vadinamojo Vijūnėlės „dvaro“ nuosavybės perėmimo, pritaikant pastatą visuomenės poreikių gerinimui. Vienas iš siūlymų „dvaro“ įveiklinimui – meno mokyklos įkūrimas. Trečiadienį 3 tūkst. kurorto gyventojų parašų V. Pranckiečiui pristatė M. K. Čiurlionio menų mokyklos direktorė Ona Olšauskienė, savivaldybės tarybos narys Modestas Vitkauskas, bei kiti atstovai.