Lietuvoje

2019.08.13 17:42

Karbauskis po LRT tyrimo nuomonės apie Gaižauską nekeičia – komitete pareigas atlieka atsakingai

Bako nuomone, faktais turėtų pasidomėti prokurorai
Reda Gilytė, Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba2019.08.13 17:42

Po LRT tyrimo dėl Dainiaus Gaižausko opozicijos atstovai teigia laukiantys atsakymų iš valdančiųjų, kurie jį delegavo į Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkus. Konservatorius Arvydas Anušaukas sako neišgirdęs išsamių paties parlamentaro paaiškinimų ir mano, kad komiteto vadovas turi prisiimti politinę atsakomybę. Tiesa, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbaukis teigia pasitikintis D. Gaižausku.

Opozicija ragina reaguoti, R. Karbauskio pasitikėjimo D. Gaižauskas neprarado

Vytautas Bakas, kuris iki Dainiaus Gaižausko vadovavo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui, dabar jau buvusį ir frakcijos kolegą pažinojo dar iki darbo Seime. Kai D. Gaižauskas dirbo Marijampolės policijoje, V. Bakas vadovavo profsąjungai.

Vėliau abu buvo įtraukti į valstiečių ir žaliųjų rinkimų sąrašą. Pasak V. Bako, tuomet D. Gaižauskas jam nekėlė jokių abejonių.

„Apie tai, kad yra tyrimai pradėti tikrai nežinojau. LRT.lt portalas rašo, kad nutraukta 20 tyrimų, kažkokie įrodymai, žmonės buvo spaudžiami, aš manau, kad tą gali išsiaiškinti prokurorai“, – sakė V. Bakas.

Savo ruožtu A. Anušauskas teigia, kad konservatoriai balsuojant dėl D. Gaižausko galimybės eiti komiteto pirmininko pareigas, jo nepalaikė. O abejonės po LRT tyrimo tik sustiprėjo.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui vadovaujantis politikas turėtų būti skaidrus kaip krištolas, reaguodamas į LRT tyrimą teigia socialdemokratų frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas.

Pasak jo, „valstietis“ D. Gaižauskas dėl savo veiklos Marijampolės apskrities policijoje turėtų pateikti aiškius atsakymus.

Savo ruožtu „valstiečių“ pirmininkas R. Karbauskis per savo atstovę perdavė pasitikintis D. Gaižausku ir mano, kad jis atsakingai atlieka Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pareigas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt