captcha

Jūsų klausimas priimtas

L. Graužinienė suabejojo S. Skvernelio kompetencija

Seimo Pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė iš vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio pasigedo aštresnių klausimų kėlimų dėl pabėgėlių problemos sprendimo ir visuomenės paruošimo jų integracijai.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Seimo Pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė iš vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio pasigedo aštresnių klausimų kėlimų dėl pabėgėlių problemos sprendimo ir visuomenės paruošimo jų integracijai.

Po Europos Sąjungos (ES) vidaus reikalų ministrų susitikimo Lietuvai įsipareigojo priimti 325 pabėgėlius. Pasak Seimo vadovės, pabėgėlių skaičius kiekvienai valstybei buvo aptarusi Europos Vadovų Taryba (EVT).

„Tai čia gerbiamam Skverneliui (vidaus reikalų ministrui Sauliui Skverneliui, – ELTA.) beliko palinksėti galva nuvažiavus, nes, kiek suprantu, nelabai jis ir stengėsi kažką pakeisti. Iš tiesų, negirdėjau, kad ministras keltų klausimą kitu kampu ir kalbėtų apie tai, kad problemos turi būti sprendžiamos vietoje, ten. Ir tai, kad mes čia skirstysimės kiekvieną kartą pabėgėlius ir dalinsimės, problemos neišspręsime. Todėl ministras atitinkamai savo srities ministrų pasitarime turėtų aštriau kelti kitus klausimus. Kad jis tai būtų daręs – negirdėjau“, – interviu „Žinių radijui“ sakė L. Graužinienė.

Nors Seimo vadovė sakė pritarianti EVT suderėtoms pabėgėlių kovotoms, tačiau sukritikavo S. Skvernelio požiūrį dėl pabėgėlių atsirinkimo.

„Visi turime solidariai prisidėti, tačiau ministro pasakymas, kad jis ar jo žmonės važiuos į Italiją ir rūšiuos tuos žmones, šį imsiu, šio – ne, tikrai skamba nekompetentingai, ir ne taip turi būti sprendžiami tokie klausimai“, – teigė L. Graužinienė.

S. Skverneliui teigiant, kad priimant migrantus turi būti atsižvelgiama ne tik į kultūrinius, darbo rinkos poreikius, bet ir nacionalinio saugumo interesus, kad į Lietuvą nepapultų žmonių su kriminaline praeitimi, Seimo vadovė sakė, kad toks yra bendras ES pabėgėlių priėmimo principas. Politikė pabrėžė, kad šioje situacijoje turi būti gerbiamos žmogaus teisės.

„Geriau reikia rūpintis čia, vietoje, kaip esame pasirengę sutikti pabėgėlius, kaip sudaryti sąlygas, kaip juos integruoti į mūsų visuomenę ir t.t. Taigi darbo yra labai daug, problemų yra labai daug ir tų pinigų, kuriuos skiria ES, jau akivaizdu, kad nepakaks, todėl ministras turi daugybę iššūkių“, – teigė Seimo Pirmininkė.

Vis dėlto silpniausia pabėgėlių integracijos vieta mūsų šalyje L. Graužinienė įvardijo neparuoštą visuomenę. Ji paragino aktyviau dirbti tose savivaldybėse, į kurias iš Pabradės bus perkeliami pabėgėliai, nes, anot politikės, „kartais net ir vieno ar dviejų žmonių apgyvendinimas gali sukelti tam tikrą gyventojų pasipriešinimą“. Ji taip pat neatmetė, kad kas nors pasinaudodamas pabėgėliais gali kurstyti nesantaiką visuomenėje.

Bendras migrantų skaičius tenkantis Lietuvai – 325 asmenys. Prezidentė Dalia Grybauskaitė po pirmadienį vykusio ES vidaus reikalų tarybos posėdžio, kuriame buvo svarstomas ir migrantų dalybų klausimas, teigė, kad visos Baltijos šalys gavo „objektyvius ir pagrįstus skaičius“.

Kiekviena šalis už perkeliamus asmenis gautų finansavimą iš ES Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo. Už vieno pabėgėlio perkėlimą priimančiai valstybei būtų mokama 6 tūkst. eurų vienkartinė išmoka.

Iš ES struktūrinių fondų 2014–2020 m. Lietuvai skirta 10,8 mln. eurų prieglobsčio sistemos plėtrai ir pabėgėlių integracijai bei grąžinimui.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close