Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.13 09:14

Gaižauskas sureagavo į LRT tyrimą: skundai dėl mano elgesio tėra išvedžiojimai

atnaujinta 9.31
Dainora Karklytė, ELTA 2019.08.13 09:14

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Dainius Gaižauskas, reaguodamas į antradienį portale LRT.lt publikuotą tyrimą, sako, jog iš šių pareigų jis pasitraukė dėl apsisprendimo dalyvauti politikoje bei kitų priežasčių, o visi pareigūnų skundai dėl jo elgesio tėra nusižengusių pareigūnų, kuriuos jis sulaikydavo, išvedžiojimai.

Policijos departamento Imuniteto valdybos vadovas E. Jablonskas, skelbia LRT.lt, 2016 m. gegužę informavo D. Gaižauską dėl jo atžvilgiu pradėto tarnybinio tyrimo. Po šio pokalbio D. Gaižauskas per kelias dienas pasitraukė iš tarnybos, o pradėtas tyrimas buvo nutrauktas.

Pats D. Gaižauskas aiškina, jog pasitraukimą lėmė kitos priežastys.

„Tame tyrime, kuris dabar buvo atliktas LRT.lt, aš šiaip paaiškinau tas aplinkybes, bet nežinau, kodėl žurnalistai to negirdėjo. Labai aiškiai, smulkiai paaiškinau, kad prasidėjus politiniam procesui, aš vienaip ar kitaip turėjau užsitarnavęs ir pensijos laikotarpį, ir būtent išėjau į politinį procesą“, – antradienį pasitraukimo iš tarnybos policijoje priežastis „Žinių radijui“ aiškino D. Gaižauskas.

Dabartinio Seimo NSGK vadovo teigimu, policijos pareigūnai nuolat skųsdavosi dėl imuniteto skyriaus veiklos, dėl to, D. Gaižausko teigimu, buvo gauti skundai ir prieš jį.

„Visi imuniteto pareigūnai, kada nuo 2012 m. pradėta imuniteto veikla, vienaip ar kitaip gaudavo skundus dėl mūsų veiklos, nes policininkai vienaip ar kitaip sunkiai arba nenoriai priėmė būtent to imuniteto (veiklą – ELTA)“, – kalbėjo D. Gaižauskas, pridūręs, jog vidinių patikrinimų jo praktinėje veikloje buvo labai daug.

Jo teigimu, kiekvieną kartą, gavus skundą, informacija privalo būti tikrinama.

„Taip, prieš priimant sprendimą, buvo tarnybinis patikrinimas pradėtas departamente. Jis ir privalėjo būti pradėtas, nes tokia tvarka yra nustatyta, kad jeigu gaunama informacija vienokia ar kitokia apie galimai neteisėtus veiksmus, tai turi būti patikrinama. Jeigu tai yra dėl imuniteto padalinių, juos turi daryti departamentas. Tą ir padarė“, – aiškino buvęs pareigūnas.

Jis dar kartą patikino, jog jo pasitraukimas iš tarnybos nebuvo nulemtas prasidėjusio tyrimo dėl jo elgesio.

„Tai susiję su tam tikrom aplinkybėm, aš jas bandžiau paaiškinti LRT.lt – ir prasidėjęs jau buvo politinės kampanijos procesas, ir dėl to, kad imuniteto veikloje buvo pradėti reorganizacijos procesai, ir dėl to, kad vienaip ar kitaip keitėsi vadovybės, pozicijos į tam tikrus procesus, jau aš buvau priėmęs sprendimą, kad reikės vienaip ar kitaip trauktis. Juolab, kad tuo pačiu metu traukėsi ir mūsų (...) viršininkas, mes kartu, kolegialiai priėmėm sprendimą, kad atsitraukiam, leidžiam kitiems, jaunimui, kiekvienas pasirenkam savo veiklą. Aš pasirinkau politiko karjerą“, – konstatavo D. Gaižauskas, pridūręs, jog visi gauti pareigūnų skundai dėl jo elgesio tėra išvedžiojimai dėl to, jog jis principingai veikė prieš pareigūnų nusikaltimus.

Antradienį portalas LRT.lt paskelbė tyrimą, kuriame rašoma, jog D. Gaižauskui dirbus Marijampolės apskrities policijos Imuniteto skyriaus vadovu, pareigūnai skundėsi dėl brutalaus jo elgesio, tvyrančios įtampos bei netinkamos bendravimo taktikos. Gavęs pranešimą dėl pradėto tarnybinio tyrimo, D. Gaižauskas žaibiškai apsisprendė palikti pareigas, o tyrimas buvo nutrauktas.

Po to D. Gaižauskas įstojo į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą bei, sudalyvavęs Seimo rinkimuose, tapo parlamentaru. Šiuo metu jis užima NSGK pirmininko pareigas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi