Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.13 07:12

Į Baltarusiją vykstančiam JAV kongresmenui Linkevičius pabrėžė Astravo AE grėsmę

atnaujinta 13.14
BNS 2019.08.13 07:12

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius antradienį pabrėžė Astravo atominės elektrinės grėsmę Vilniuje viešinčiam ir į Baltarusiją po to vyksiančiam Jungtinių Valstijų įstatymų leidėjui.

L. Linkevičius su JAV Atstovų rūmų nariu Mike`u Quigley aptarė saugumo, energetikos klausimus, regiono aktualijas, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

„Apsikeista nuomonėmis apie situaciją Ukrainoje, santykius su Rusija. JAV kongresmenui taip pat pristatyta Lietuvos pozicija dėl Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės statybos saugos pažeidimų ir keliamų grėsmių“, – teigiama pranešime.

Ministras pabrėžė, kad Lietuva vertina aktyvų JAV vaidmenį užtikrinant šalies ir NATO rytinių sienų saugumą bei indėlį į kolektyvinę gynybą.

M. Quigley yra Demokratų partijos narys iš Ilinojaus. Jis priklauso JAV Atstovų Rūmų biudžeto paskirstymų komitetui, žvalgybos komitetui, energetikos ir aplinkosaugos koalicijai.

Po apsilankymo Vilniuje JAV kongresmeno delegacija vyks į Baltarusiją.

Lietuva siekia didesnio amerikiečių karinio buvimo regione ir yra importavusi amerikietiškų suskystintų gamtinių dujų, abiejų šalių vyriausybės kritikuoja dujotiekį „Nord Stream“, kuriuo Vokietijai tiekiamos rusiškos dujos, apeinant Ukrainą, Lenkiją ir Baltijos šalis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi