Lietuvoje

2013.01.24 16:33

LRT bitinukus į darbą gena entuziazmas

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2013.01.24 16:33

Ketvirtadienio LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ viešėję prieš dieną „bitinukais“ įvertinti darbščiausi LRT darbuotojai džiaugėsi apdovanojimais ir galimybe dirbti visuomeninio transliuotojo žurnalistais. „LRT yra labai lanksti įstaiga, kur kokybiškas darbas atsiskleidžia būtent per patirtį turinčių ir jaunų žmonių sintezę“, – sako geriausiu LRT radijo laidų vedėju išrinktas Edvardas Kubilius.

Ketvirtadienio LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ viešėję prieš dieną „bitinukais“ įvertinti darbščiausi LRT darbuotojai džiaugėsi apdovanojimais ir galimybe dirbti visuomeninio transliuotojo žurnalistais. „LRT yra labai lanksti įstaiga, kur kokybiškas darbas atsiskleidžia būtent per patirtį turinčių ir jaunų žmonių sintezę“, – sako geriausiu LRT radijo laidų vedėju išrinktas Edvardas Kubilius.

Anot jo, norą dirbti kelia veiksmas radijuje ir tiesioginis eteris. „Visada gali nutikti įvairių dalykų: gali nukristi nuo kėdės, gali dingti balsas arba gali atbėgti uždusęs. Visos tos netikėtos aplinkybės yra vienas svarbiausių dalykų, kodėl man tiesiog patinka čia būti“, – su entuziazmu pasakoja E. Kubilius, LRT radijo klausytojams geriausiai pažįstamas kaip radijo žinių balsas.

Metų LRT debiutantu tapusi Ugnė Galadauskaitė taip pat tikino, kad viską suspėja dėl to, jog dirbti skatina didelis užsidegimas ir meilė darbui. „Aišku, jeigu [darbe] praleidi  visą dieną, nuo „Labo ryto“ iki pat „Panoramos“, tada vakare pagalvoji, kad gal jau šiek tiek ir pavargau, bet vis tiek grįžtu namo su šypsena“, – sako LRT televizijos naujienų tarnybos komandoje dirbanti U. Galadauskaitė.

Baigęs naktinę mokyklą

Tuo metu garbės „bitinuką“ už ilgametį darbą pelnęs Jonas Ramelis jauniesiems kolegoms linkėjo baigti naktinio eterio mokyklą. „Aš manyčiau, kad štai tiems mūsų jauniesiems žurnalistams, kurie čia veržiasi į dienos programas, į radiją, į televiziją, labai gerai būtų padirbėti vidurnaktį. [...] Tai būtų puiki mokykla“, – patirtimi dalinosi J. Ramelis. Mat 1991 metais, kuomet Lietuvai buvo sunkus metas, jam teko rengti nakties programas.

„Mes laukėme, kada mus užpuls, kada mus išvarys, ir rengėme nakties programas nuo dvyliktos valandos iki šeštos ryto.  Buvo sudarytas grafikas ir tekdavo kartą per savaitę, atidirbus visą naktį, po to vėl ateiti į savo tiesioginį darbą dienos metu. Tai buvo nuostabus metas, nuostabus laikas“, – praeitin dairėsi LRT naujienų tarnybos vadovo pavaduotojas, savo darbą visuomeniniame transliuotojuje pradėjęs kaip sporto komentatorius.

Darbas – prasmingas ir naudingas

Geriausia visų LRT radijo programų laida pripažinti „Pašnekesiai apie tave ir kitus“, kuriuose diskutuojama psichologinėmis temomis. Viena iš laidos vedėjų Rūta Bačiulytė teigia, kad laida atveria galimybes padėti žmonėms. „Darbas radijuje iš tiesų praplečia mūsų galimybes supažindinti žmones su psichologiniais dėsningumais, galbūt iš tikrųjų padėti jiems pažvelgti į save ir kitus giliau, kitaip, o tai gali pagerinti jų gyvenimo kokybę“, – viliasi psichologė.

U. Galadauskaitė taip pat džiaugėsi darbo teikiama nauda:  „Sutinku labai šviesių žmonių. Tas ir įdomiausia, kad kaskart kalbini vis kitus, įvairiausius žmones ir pasisemi labai daug visokių žinių“, – sako LRT metų debiutantė. 

Griovė stereotipus

Rytinėje LRT radijo laidoje LRT naujokai ir senbuviai kalbėjo ir apie tai, kad čia dirba labai įvairūs žmonės – ir jauni, ir ilgametę patirtį turintys. Anot E. Kubiliaus, būtent tai laiduoja kokybišką darbo rezultatą. Jis pasakojo dar prieš įsidarbindamas LRT girdėjęs žmones kalbant esą visuomeninis transliuotojas – sustabarėjusi įstaiga, bet čia dirbti atėjęs suprato, kad tai – netiesa.

Išvardinęs ne vieną sėkmingai LRT startavusį bendrakursį LRT radijo žinių vedėjas akcentavo: „Noriu pabrėžti, kad LRT yra labai lanksti įstaiga, kokybiškas darbas atsiskleidžia būtent per patirtį turinčių ir jaunų žmonių sintezę“. Atsakydamas į radijo klausytojų pagyras ir padėkas E. Kubilius teigė, jog tai nėra vien jo paties, bet ir kolegų nuopelnas.

E. Kubiliui pritarė ir ilgametis LRT darbuotojas J. Ramelis. „Nematau aš jokio sustabarėjimo. Dirba vyresni, dirba jaunesni – tą parodo ir šiųmetiniai „bitinukų“ apdovanojimai“, – teigia LRT naujienų tarnybos vadovo pavaduotojas.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius