Lietuvoje

2019.08.12 17:51

Nausėda apie Sinkevičiaus vizitą Briuselyje: pasakysiu atvirai, pasiuntėme į žvalgybą

Vaidotas Beniušis, BNS 2019.08.12 17:51

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad kandidato į eurokomisarus Virginijaus Sinkevičiaus susitikimas Briuselyje su būsimąja Europos Komisijos pirmininke viršijo lūkesčius.

Šalies vadovo teigimu, ekonomikos ministras praeitą savaitę pas būsimąją Europos Komisijos vadovę Ursulą von der Leyen vyko išsiaiškinti, kiek tvirta yra jos nuostata prašyti pateikti moters kandidatūrą.

„Mes tam tikra prasme, pasakysiu atvirai, V. Sinkevičių pasiuntėme į žvalgybą, nes norėjome įsitikinti, ar tas laiškas apie siūlymą skirti ir vyro kandidatūrą, ir moters kandidatūrą, yra jau šimtaprocentinis ir neginčijamas. Buvo norėta įsitikinti, ar tos reakcijos, kurias V. Sinkevičius susirinks Briuselyje, yra tvarios, kad rimtai svarstytume jo kandidatūrą, ar ne“, – žurnalistams Nidoje pirmadienį sakė G. Nausėda.

„Lūkesčiai, tiesą sakant, buvo visiškai įgyvendinti ir net viršyti, nes Virginijus parvažiavo tikrai su gera nuotaika, po to sekęs mano telefoninis pokalbis su ponia von der Leyen tiktai patvirtino, kad apie lytį ir apie kitus amžiaus dalykus nebuvo nė vieno žodžio ištarta“, – kalbėjo prezidentas.

„Visas pokalbis sukosi apie kompetencijas, kurias V. Sinkevičius turi, apie asmenybės tvirtumą ir apie tai, koks atitinkamas portfelis galėtų būti jam suteiktas“, – sakė G. Nausėda.

V. Sinkevičiaus kandidatūrai į eurokomisarus jau pritarė Lietuvos vyriausybė ir prezidentas. Ją dar turės patvirtinti Seimas ir Europos Parlamentas. Naujoji Europos Komisija darbą pradės lapkritį.

Jei bus patvirtintas, 28 metų V. Sinkevičius taps jauniausiu eurokomisaru Europos Sąjungos istorijoje.

V. Sinkevičius favoritu tapti Lietuvos eurokomisaru tapo, kai paramą jam išsakė valdančioji „valstiečių“ frakcija Seime. Be jo, paskutiniu metu taip pat buvo svarstomos nepartinių finansų ir energetikos ministrų Viliaus Šapokos ir Žygimanto Vaičiūno kandidatūros.

V. Sinkevičius naujoje Europos Komisijoje gali tapti vieninteliu žaliųjų nariu, jei europinė žaliųjų partija pritars, kad politikas būtų laikomas jų atstovu.