Lietuvoje

2019.08.12 15:09

Opozicija nori išsikviesti VSD direktorių dėl Seimo narės Rozovos

Seimo komitetas rengs posėdį; atnaujinta 15.40
Milena Andrukaitytė, Vaidotas Beniušis, BNS2019.08.12 15:09

Seimo opozicijos politikai pirmadienį paprašė į sušaukti neeilinį parlamentinio komiteto posėdį ir iškviesti Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorių Darių Jauniškį, kad jis pateiktų informaciją dėl Seimo narės Irinos Rozovos. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) surengs neeilinį posėdį.

Konservatoriai teigia, kad jiems nerimą sukėlė parlamentarės dalyvavimas šiemet birželį Gruzijoje vykusioje Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos sesijoje, nes ją Rusija gali išnaudoti savo tikslams, kenkiantiems Lietuvos saugumui.

Keturi Seimo nariai pirmadienį paprašė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką šią savaitę surengti uždarą komiteto posėdį ir iškviesti VSD direktorių „pateikti turimą informaciją dėl Seimo narės I. Rozovos bei Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos veiklos“.

Raštą pasirašė konservatoriai Arvydas Anušauskas ir Laurynas Kasčiūnas, liberalas Virgilijus Alekna ir buvęs komiteto pirmininkas Vytautas Bakas, praėjusį mėnesį palikęs „valstiečių“ gretas.

„Yra požymių, kad Seimo narės Irinos Rozovos dalyvavimas Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos veikloje yra gerokai grėsmingesnio pobūdžio negu galėjo pasirodyti iš pirmo žvilgsnio“, – pranešime spaudai teigė A. Anušauskas.

Komitetui vadovauja „valstietis“ Dainius Gaižauskas.

Rusų aljanso narė I. Rozova priklauso Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijai Seime.

Ji praeitą savaitę sakė negavusi jokių Valstybės saugumo departamento perspėjimų nedalyvauti Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos renginyje Gruzijoje.

Ją į renginį išleido Seimo valdyba.

Birželį Rusijos Dūmos nario Sergejaus Gavrilovo pasakyta kalba per asamblėjos renginį Tbilisyje iššaukė masinius protestus šalyje.

Seimo komitetas rengs posėdį dėl I. Rozovos

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) opozicijos prašymu surengs neeilinį posėdį dėl Seimo narės I. Rozovos dalyvavimo Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos sesijoje.

NSGK pirmininkas D. Gaižauskas BNS teigė, kad surengti posėdį įpareigoja statutas, bet pridūrė prašysiantis iniciatorių, kad vietoje šio trečiadienio jie sutiktų posėdį perkelti kitai savaitei, kada vyks Seimo neeilinė sesija.

„Vadovaujantis statutu, neeilinis posėdis turi būti šaukiamas. Dabar susiskambinsiu su kolegomis, jei nepakeisime datos į 21 dieną, vadinasi, jis bus 14 dieną“, – sakė D. Gaižauskas.

Pagal Seimo statutą, neeiliniai komitetų posėdžiai rengiami ne mažiau kaip trečdalio komiteto narių reikalavimu.

Sušaukti neeilinį NSGK posėdį šį trečiadienį ir į jį iškviesti Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorių Darių Jauniškį siekia keturi opozicijos atstovai. Iš viso komitete yra 11 narių.

„Kad komiteto posėdis bus, tai tikrai, nes tai statutinė norma. Jeigu pagal prašymą, posėdis turėtų būti šį trečiadienį, bet aš prašysiu perkelti, kai bus neeilinė sesija, kad būtų efektyviau išnaudotas laikas“, – sakė D. Gaižauskas.

Jis pats sakė, kad situacija dėl I. Rozovos „įdomi, yra klausimų, bet į juos visų pirma turėtų atsakyti specialistai“.