Lietuvoje

2019.08.11 20:01

Politikų reprezentacija: už kelis šimtus tūkstančių eurų – kaklaraiščiai, kepurės ir laikrodžiai su Skvernelio parašu

Aistė Valiauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.11 20:01

Mažos dovanėlės stiprina draugystę. Tokios pozicijos laikosi politikai, kurie įsitikinę, kad reprezentacinių dovanų su Seimo simbolika reikia. Kasmet tokiems pirkiniams išleidžiama keli šimtai tūkstančių. Rinkėjai paprastai gauna smulkesnių dovanų – saldainių ar rašiklių, kitų šalių politikai – kaklaraiščių, kaklaskarių ar monetų. Seimas jau planuoja ir pirkinius žiemai – šalikus ir kepures.

Užsienio reikalų ir Europos komitetų narys Žygimantas Pavilionis jau suplanavo, kokias dovanas su Seimo atributika įteiks Sakartvelo atstovams. Politikas sako, kad būtent žmogiškieji ryšiai ir padeda pasiekti svarbiausius politinius susitarimus, kitaip sakant, mažos dovanėlės sustiprina ir politines draugystes.

„Labiausiai vyrai mėgsta kaklaraiščius, pas mus jie gražūs, ypač Europoje, kur nelabai pratę dovanoti, tai labai veikia“, – sako Seimo narys.

Ž. Pavilionis sako, kad dovanos nenueina veltui. Kai kurias gautas jis laiko čia pat spintoje Seime.

„Kaklaraištis, kurį man padovanojo Ukrainos diaspora, kai protestavau prieš Krymo okupaciją“, – pasakoja Ž. Pavilionis.

Seimas reprezentacijai kasmet išleidžia po kelis šimtus tūkstančių eurų. Pavyzdžiui, pernai – 314 tūkstančių.

Kai kurios dovanos – nuo keliasdešimt eurų kainuojančių paveikslų, medalių ir iki centus kainuojančių rašiklių. Rudenį Seimas planuoja įsigyti 800 megztų šalikų ir kepurių. Taip pat 1500 vienetų aukštos kokybės šilko kaklaraiščių, skarelių. Bus perkami ir suvenyriniai puodeliai, sieniniai bei stalo laikrodžiai. Iš viso dabar norimai įsigyti atributikai gali būti išleista daugiau kaip 40 tūkstančių eurų.

„Perkam jas pagal poreikį ir taikomės prie įvairių progų, pavyzdžiui, artėjant rugsėjo pirmai populiariausios dovanos yra moksleiviams ir mokytojams. Seimo nariai vyksta į savo apygardas, lanko mokytojus, mėgsta dovanoti – tai ir atšvaitai, ir įvairūs krepšeliai su Seimo logotipais. Artėjant žiemos šventėms – ta pati kovo 11 – kepurės šalikai su tautine simbolika“, – teigia Seimo spaudos biuro vadovė Justė Radzevičiūtė-Laugalienė.

Viskas perkama centralizuotai. Paskui Seimo nariai gali išsirinkti, ko jiems reikia – tušinukų, bloknotų, saldainių ar šalikų ir už dovanas sumokėti iš savo reprezentacinių lėšų.

Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius sako, kad anksčiau dovanėlės turėjo mažai ką bendro su parlamentu. Be to, tekdavo eiti į sandėlį ir dovanas už neaišku kokią kainą rinktis ten. Dabar Seimo dovanos virto vidine elektronine parduotuve.

„Pasirinkimas gana mažas, tačiau pagrindinis tikslas – kad būtų su Seimo simbolika, o ne kažkokios, kaip anksčiau būdavo, sunkiai nupasakojamos dovanėlės“, – tvirtina Seimo vicepirmininkas.

Seimo nariai mėgsta apsaldinti rinkėjų širdis. Kone didžiausios sumos išleidžiamos šokoladams ir saldainiams. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vicepirmininkas sako, kad tai ypač aktualu prieš rinkimus.

Reprezentacijai pinigų skiria ir kitos valstybės institucijos. Pavyzdžiui, Vyriausybė už pusdevinto tūkstančio nusipirko vyriškų ir moteriškų laikrodžių su premjero Sauliaus Skvernelio parašu.

Plačiau – reportaže (nuo 09.40 min.):

Žinios. Tautiečiai dantų taisyti traukia į Baltarusiją, Ukrainą ar net Turkiją, tačiau kokybės trūkumą ištaiso Lietuvoje
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt