Lietuvoje

2019.08.11 08:31

Orai: prie lietingos kitos savaitės pratins jau sekmadienis

LRT.lt, LRT RADIJAS2019.08.11 08:31

Didžiąją šalies dalį sekmadienį merks lietus, tačiau temperatūra perkops 20 laipsnių. Panašūs orai laukia ir kitos savaitės pradžioje, LRT Radijui sakė Hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

„Vakariniuose, pietiniuose rajonuose lietus bus ne itin gausus, skėčių gal net neprireiks, o štai kiek gausesnis, su perkūnijomis lietus gali nušniaukšti šalies rytuose antroje dienos pusėje ir čia jau reikia turėti skėčius“, – sekmadienį sakė sinoptikė.

Pietvakarių-vakarų krypties vėjas bus gana šiltas, vidutinio stiprumo, tačiau sustiprės prieš pasirodant perkūnijai, kurios tikėtis galima dažname Lietuvos rajone.

Pirmadienio naktis numatoma sausa, vietomis trumpam formuosis rūkai, bet jie greitai skaidysis, vėjas aprims, o temperatūra pasiskirstys nuo 12 iki 17 laipsnių šilumos.

„Naktis bus kiek gaivesnė dėl to, kad mažiau debesų suksis virš mūsų šalies, o dienos pradžia pamalonins vasariškais orais su saule, antroje dienos pusėje debesuotumas ims didėti ir pietiniuose rajonuose artėjant vakarui apims ir trumpi lietūs. Jie jau bus kiek gausesni, greičiausiai neišvengsime perkūnijos ir gūsingesnio vėjo lyjant“, – sakė M. Kirkliauskaitė.

Temperatūra pirmadienį kils iki 23-18 laipsnių šilumos. Antradienį prireiks ne tik skėčių, bet ir guminių batų, nes link Lietuvos priartės ganėtinai lietingas debesų masyvas. Nakties metu smarkiai lis pietiniuose šalies rajonuose, o dieną pietuose ir rytuose. Lietūs bus ganėtinai smarkūs.

Temperatūros skirtumas tarp pirmadienio ir antradienio bus beveik 10 laipsnių šilumos, nes dieną tesušils iki 18-23 laipsnių. Be to, traukiantis lietui pradės stiprėti vėjas. Antra antradienio pusė bus gana vėjuota.

Trečiadienį daugelyje rajonų praslinks jau trumpo pobūdžio lietūs su perkūnijomis – naktis gaivi, temperatūra sieks 10-15 laipsnių šilumos, o dieną bus 17-22 laipsnių. Diena bus nepastoviai debesuota ir lietinga, o šventinis ketvirtadienis, Žolinė, gali būti viena iš sausesnių savaitės dienų, nes lietaus tikimybė bus nedidelė, šilumą saulė kilstels iki 19-24 laipsnių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt