Lietuvoje

2015.07.21 12:59

Maskvos teismas negaili J. Mataičio

BNS2015.07.21 12:59

Maskvos teismas paliko galioti anksčiau skirtą dviejų mėnesių suėmimo terminą Lietuvos ir Rusijos pilietybę turinčiam Jevgenijui Mataičiui, kuris Rusijoje įtariamas šnipinėjimu.

Maskvos teismas paliko galioti anksčiau skirtą dviejų mėnesių suėmimo terminą Lietuvos ir Rusijos pilietybę turinčiam Jevgenijui Mataičiui, kuris Rusijoje įtariamas šnipinėjimu.

Tai Maskvos miesto teismas nusprendė antradienį, uždarame posėdyje išnagrinėjęs J.Mataičio gynėjų skundą dėl suėmimo. Šiuo sprendimu J. Mataitis lieka suimtas iki rugpjūčio 24-osios. Teismas jį suimti leido suimti gegužės 25-ąją.

Rusijos Federalinė saugumo tarnyba (FSB) skelbė, kad J. Mataitis, „vykdydamas Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Lietuvos krašto apsaugos ministerijos užduotis (karinė žvalgyba ir kontržvalgyba), rinko karinius duomenis apie Rusijos ginkluotąsias pajėgas, jų patekimas į užsienį padarytų rimtą valstybės gynybiniams pajėgumams“.

Šios tarnybos teigimu, sulaikytasis pripažįsta savo kaltę.

Gegužės 19 dieną Maskvoje Rusijos FSB taip pat sulaikė Lietuvos pilietį Aristidą Tamošaitį. Tuomet pranešta, kad lietuvis sulaikytas su įrodymais, kai esą gavo slaptos informacijos iš Rusijos piliečio. Teigta, kad A. Tamošaitis neva prisipažino dirbantis Antrajame operatyvinių tarnybų departamente. Jam taip pat buvo skirtas dviejų mėnesių suėmimas – teismas praėjusį penktadienį pratęsė jo suėmimą iki rugsėjo 20-osios.

A. Tamošaitis buvo suimtas praėjus trims savaitėms, kai Lietuvoje buvo sulaikytas šnipinėjimu FSB įtariamas Rusijos pilietis.

Lietuvos krašto apsaugos ministerija nekomentuoja nei J. Mataičio, nei A. Tamošaičio sulaikymo atvejų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt