Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

L. Linkevičius ragina stiprinti spaudimą Rusijai

ELTA 2015.09.08 13:45

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Vakarai nepakankamai reaguoja į riboženklių pastatymą, dar labiau priartėjant prie Tbilisio kontroliuojamos teritorijos, ypač prie Tbilisio-Gorio centrinio greitkelio ir Baku-Supsos naftotiekio, ir ragina stiprinti spaudimą Rusijai.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Vakarai nepakankamai reaguoja į riboženklių pastatymą, dar labiau priartėjant prie Tbilisio kontroliuojamos teritorijos, ypač prie Tbilisio-Gorio centrinio greitkelio ir Baku-Supsos naftotiekio, ir ragina stiprinti spaudimą Rusijai.

„Jeigu reikia atsakyti trumpai – tai nepakankamai, mano nuomone, reaguojame ir mes turime tai daryti žymiai aštriau. Apskritai, tos vadinamosios skiriamosios linijos yra neteisėtos ne tik todėl, kad mes nepripažįstame tų šalių okupacijos, (...), bet ir apskritai, ta atskyrimo linija su spygliuota tvora (teko prie jos būti ne taip seniai, beje) yra visiškai neteisėta. O tai, kad ją dabar vis dar bandoma paslinkti tyliai po kilometrą, dar labiau didina įtampą“, – interviu „Žinių radijui“ antradienio rytą sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Pasak jo, taip siekiama sumenkinti Vakarų autoritetą.

„Ir aš, manau, kad tikslas vėlgi išprovokuoti dar didesnę įtampą, parodyti gal tos pačios Vakarų bendruomenės neveiksnumą, kad tas autoritetas Vakarų šalių, taip pat Europos Sąjungos bus dar labiau sumenkintas Gruzijos piliečių akivaizdoje. Aš daryčiau tokias išvadas. Juo labiau, šį kartą šis veiksmas dar ir tuo įdomus, kad priartino tą liniją prie labai jautrios magistralės, taip pat prie labai jautraus naftotiekio ir tai sukėlė dar daugiau papildomų aistrų. Taigi labai neatsakingi veiksmai kelia nerimą ir vėlgi jie vyksta didelių įvykių ir didelių susitarimų kituose regionuose šešėlyje, ir mes negalime to leisti“, – teigė L. Linkevičius

Reaguojant į šią situaciją užsienio reikalų ministras siūlė „mažių mažiausiai daryti pareiškimus, smerkiančius šiuos veiksmus“, bei nuosekliai Vakarams veikiant stiprinti spaudimą Rusijai, neatsižvelgiant į tai, kad jai pratęstos sektorinės sankcijos, prasidėjo procesas dėl sankcijų individualiems asmenims.

„Taip, tiesa, kad mes visa tai vykdome, bet akivaizdu, kad tai darome nepakankamai energingai ir nepakankamai, matyt, nuosekliai“, – neabejojo L. Linkevičius.

Lietuva jau anksčiau buvo išreiškusi rimtą susirūpinimą dėl besitęsiančio „borderizacijos“ proceso pagal administracinę liniją tarp Gruzijos Cchinvalio (Pietų Osetijos) regiono ir likusios Gruzijos teritorijos. Neteisėtas liepos 10 d. riboženklių pastatymas, dar labiau priartėjant prie Tbilisio kontroliuojamos teritorijos, ypač prie Tbilisio-Gorio centrinio greitkelio ir Baku-Supsos naftotiekio, yra dar vienas šiurkštus Rusijos Federacijos vykdomas Gruzijos suvereniteto ir teritorinio vientisumo pažeidimas.

Šie neteisėti veiksmai pažeidžia tarptautinę teisę, sukelia didžiules kliūtis gyventojams abiejose administracinės linijos pusėse, kenkia tarptautinėms pastangoms taikiai spręsti konfliktą ir daro neigiamą įtaką viso regiono saugumui.

Lietuva pakartotinai reiškia paramą Gruzijos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui tarptautinės bendruomenės pripažįstamų sienų ribose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi