Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.09 17:57

Nausėdos komandą papildė dar trys pavardės: kas jie tokie

LRT.lt 2019.08.09 17:57

Prezidento Gitano Nausėdos komandą papildė dar trys nariai. Užsienio politikos grupėje nuo šiol dirbs Sigitas Mitkus, Skirmantė Straigienė ir Dalia Tamošiūnienė, praneša prezidentūra. LRT.lt siūlo susipažinti su naujais prezidento patarėjais.

S. Mitkus dirbo diplomatinėje tarnyboje nuo 1995 m., dalyvavo derybose dėl Lietuvos narystės ES užimdamas įvairius postus LR URM ir LR Misijoje prie Europos Bendrijų (1995–2004), 2004–2007 m. dirbo LR Nuolatinės atstovybės ES patarėju, 2007–2010 m. – LR URM Europos Sąjungos departamento direktoriaus pavaduotoju ir l.e.p. direktoriumi.

2010–2014 m. dirbo Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje ministru patarėju ir misijos vadovo pavaduotoju. Nuo 2014 m. pabaigos dirbo LR Finansų ministerijos Finansų rinkų politikos departamento direktoriumi, buvo Lietuvos atstovu ES finansinių paslaugų komitete, vadovavo Lietuvos delegacijai derybose dėl narystės EPBO Finansų rinkų, Draudimo ir Privačių pensijų komitetuose 2015–2017 m., užėmė Darbo grupės dėl Finansinių technologijų pramonės plėtros Lietuvoje pirmininko pavaduotojo pareigas.

S. Mitkus apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi (2004), stojimo į NATO atminimo ženklu.

Naujasis patarėjas 1991–1997 m. studijavo VU Ekonomikos fakultete, įgijo magistro laipsnį, stažavosi Nacionalinėje administravimo mokykloje Paryžiuje, dalyvavo užsienio valstybių organizuotuose įvairiuose viešojo administravimo, derybų meno ir tarptautinių santykių mokymuose.

S. Straigienės darbo patirtis LR Diplomatinėje tarnyboje siekia beveik 19 metų – Užsienio reikalų ministerijoje pradėjo dirbti nuo 2000 metų gruodžio mėn. Buvusios atsakomybės sritys, funkcijos: ekonominė diplomatija, ekonominis saugumas, daugiašalės institucijos. 2010-2011 m. Lietuvos pasirengimo pirmininkavimui ir pirmininkavimo ESBO komandos narė.

2011–2014 metais darbas Lietuvos nuolatinėje atstovybėje prie NATO, vienas pagrindinių įgyvendintų uždavinių – NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro steigimas Lietuvoje.

Nuo 2018 metų darbas užsienio politikos analizės ir planavimo, strateginio planavimo srityse, naujo padalinio Užsienio reikalų ministerijoje – Strateginių sprendimų paramos grupės įsteigimas. Ji įgijusi VU Ekonominės analizės ir planavimo specialybės magistrą.

D. Tamošiūnienė yra patyrusi diplomatė, per 24 metų diplomatinės tarnybos laiką sukaupusi didelį Lietuvos ekonominių interesų, ypač ekonominio saugumo politikos srityje, atstovavimo ir gynimo įdirbį.

D. Tamošiūnienė iki šiol ėjo Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių ir ekonominio saugumo politikos departamento direktoriaus pavaduotojos pareigas, yra dirbusi LR ambasadoje Austrijoje santykiams su Austrija, Slovakija, Slovėnija ir Kroatija, įvairiose pozicijose Užsienio reikalų ministerijoje, turi 13 metų vadovavimo patirtį. Apdovanota Atminimo ženklu už asmeninį indėlį prisidedant prie Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai.

G. Nausėda jau po pergalės rinkimuose patvirtino, kad visai prezidentūros komunikacijai vadovaus Aistis Zabarauskas, dirbęs su juo ir rinkimų kampanijos metu. Taip pat savo darbą G. Nausėdos komandoje patvirtino ir komunikacijos specialistas Antanas Bubnelis.

Pasak išrinktojo prezidento, pagrindiniai komandos žmonės rasti, su jais susitarta ir jie pasirengę dirbti valstybei. Net ir tokiu atveju, jeigu finansiškai tai jiems neapsimoka.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi