Lietuvoje

2019.08.09 13:21

Stiprus lietus skalavo Klaipėdą: per valandą iškrito trečdalis mėnesio kritulių normos

atnaujinta 15.24
LRT.lt, BNS2019.08.09 13:21

Penktadienį lietaus stichija nepagailėjo pajūrio miestų – stipriai palijo Palangoje ir Klaipėdoje.

Klaipėdoje penktadienį per vieną valandą iškrito trečdalis mėnesio kritulių normos, rodo Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenys.

„Buvo labai intensyvus valandos kritulių kiekis. Iškrito net 28,4 milimetrai kritulių. Tai yra labai daug. Kitaip sakant, iškrito trečdalis rugpjūčio mėnesio normos“, – BNS sakė meteorologas Donatas Valiukas.

„Kitur tokio intensyvumo nebuvo registruota“, – pridūrė jis.

Gyventojai socialiniuose tinkluose dalijasi nuotraukomis iš užtvindytų gatvių Klaipėdoje.

Kai kuriose vietose automobiliai stovėjo įstrigę apsemtuose ruožuose, sutriko viešojo transporto eismas. Teigiama, kad nuo pat ryto viena intensyviausių Herkaus Manto gatvė stipriai patvino – kone virto upe.

Pasak bendrovės „Klaipėdos vanduo“ atstovų, sudėtingiausia padėtis šioje gatvėje buvo po geležinkelio vaiduku, kur driekėsi didžiulės automobilių spūstys. Sulaukta pranešimų iš įvairių miesto vietų dėl apsemtų gatvių ar daugiabučių kiemų.

Palangos kurorto taip pat neaplenkė lietūs, perkūnijos. Gyventojai teigia, kad lietus buvo trumpas, bet smarkus. Tikėtina, kad tokie orai penktadienį tęsis.

Sinoptikai penktadienį skelbė, kad lietaus klius vakariniams šalies rajonams, kai kur jie bus trumpi, tačiau intensyvūs. Didžiausia to tikimybė – antroje dienos pusėje.Temperatūra sieks 19-23 laipsnius šilumos.

Pirmosios orų permainos laukiamos jau šeštadienį – lietaus debesys sklaidysis, daugės saulėtų valandų, rims vėjas.

Temperatūra dieną sieks 20–24 laipsnius šilumos.

Vilniuje stiprus lietus nulijo ketvirtadienį. Išsamiau apie tai:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį gausus kritulių kiekis užfiksuotas sostinėje, kur dar iki pavakarės buvo iškritę beveik pusė rugpjūčio mėnesio normos, taip pat tądien gausiai lijo ir kitose šalies vietose.

Dotnuvoje ketvirtadienį iškrito 36,1 milimetro kritulių, Švenčionyse – 33,5 milimetro, Varėnoje ir Telšiuose – 23 milimetrai.

Tokias kritulių intensyvumą iš anksto sudėtinga, tačiau antroje rugpjūčio pusėje laukiama įprastų šiam mėnesiui orų su šiek tiek gausesniais krituliais.

Tądien ugniagesiai 25 kartus vyko šalinti nuvirtusių medžių, 26 tūkst. žmonių buvo sutrikęs elektros tiekimas.

15 medžių nuvirto Utenos apskrityje, Panevėžio – septyni, Vilniaus, Kauno ir Alytaus – po vieną.

Energijos skirstymo operatorius (ESO) BNS informavo, kad dėl prastų oro sąlygų naktį iš ketvirtadienio į penktadienį 18 tūkst. Klaipėdos regiono gyventojų galėjo patirti elektros tiekimo sutrikimų. Utenos regione tiekimo sutrikimus jautė apie 8 tūkst. klientų.

Penktadienio rytą Klaipėdos regione sutrikimus jautė 3 tūkst. klientų.

Kaip BNS informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovė Vida Šmigelskienė, ketvirtadienį medžiai virto ant kelio, automobilių.

Zarasų rajone ugniagesiai vyko šalinti aštuonių medžių, jie dviejuose vietose nuvirto ant kelio. Du kartus medžiai krito ant automobilių. Vienas iš jų Klaipėdoje, kitas – Visagine.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.