Lietuvoje

2015.07.20 17:45

Parlamentinei veiklai per pusmetį išleido apie pusę milijono eurų

BNS2015.07.20 17:45

Per pusmetį su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms Seimo nariai išleido 527 tūkst. 945 eurus, rodo Seimo Etikos ir procedūrų komisijos paskelbtos ataskaitos.

Per pusmetį su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms Seimo nariai išleido 527 tūkst. 945 eurus, rodo Seimo Etikos ir procedūrų komisijos paskelbtos ataskaitos.

Per mėnesį kiekvienas parlamentaras šioms reikmėms gauna vieno vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio sumą, nuo sausio iki birželio tai sudarė po 4,2 tūkst. eurų.

Tradiciškai, daugelis parlamentarų parlamentinei veiklai finansuoti išleido maksimalią numatytą sumą, o didžioji išlaidų dalis tenka automobilių nuomai bei priežiūrai, taip pat lėšos naudojamos biurų nuomai, kompiuterinei technikai, reklamai žiniasklaidoje, kanceliarinėms prekėms, suvenyrams, gėlėms.

Kai kurie parlamentarai automobilio nuomai, eksploatacijai ir t.t. išleidžia visas skiriamas lėšas - „darbietis“  Valentinas Bukauskas, „tvarkietis“ Petras Gražulis, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Michalas Mackevičius, socialdemokratas Algimantas Salamakinas.

Yra parlamentarų, kurių didžiausios išlaidos - viešosios informacijos rengėjams. Socialdemokratų frakcijos atstovas Edvardas Žakaris tam panaudojo 3,2 tūkst. eurų, jo frakcijos kolegos Albinas Mitrulevičius ir Arvydas Mockus - po 1,8 tūkst eurų, tokią pačią sumą išleido ir Seimo narių mišrios grupės atstovas Valerijus Simulikas, socialdemokratas Aleksandras Zeltinis - 1,3 tūkst. eurų, kultūros ministras „darbietis“ Šarūnas Birutis - 1,1 tūkst. eurų.

Mažiausiai išleido iš parlamentinei veiklai skiriamų lėšų tik tarnybinio telefono išlaidas apmokėjęs „tvarkietis“ Stasys Brundza (71 euras), išlaidų tik telekomunikacijai turėjo ir tarnybinį transportą kaip premjeras gaunantis socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius, jo išleista suma siekia 545 eurus. Šiek tiek per 600 eurų per pusmetį panaudojo konservatorė Irena Degutienė, pirkusi gėlių, suvenyrų, knygų, kanceliarinių prekių.

Seimo nariai kas mėnesį atsiskaitytinai gauna lėšas su parlamentine veikla susijusioms išlaidos, yra nustatyta tvarka, kokias prekes ir paslaugas galima už jas pirkti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.