Lietuvoje

2019.08.09 07:43

Ministeriją paliekantis Misiūnas: yra pasiūlymų likti ir politikoje

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.08.09 07:43

Po naujos koalicijos sutarties Vidaus reikalų ministerijos vadovo kėdę paliekantis Eimutis Misiūnas sako, kad palieka postą aukštai pakelta galva, tiesa, pripažįsta, jog numatytų darbų, kurie galėjo būti atlikti, dar nemažai.

Gali likti politikoje

„Asmeniškai išeinu iš pareigų pakelta galva ir politika manęs nesugadino“, – LRT RADIJO laidoje „Rytos garsai“ sakė E. Misiūnas.

„Dar yra keletas užduočių, kurias reikia pabaigti. Tačiau jau vakar pradėjau krautis po truputį daiktus, tai tas išėjimo periodas jau vyksta“, – laidoje kalbėjo vis dar ministro pareigas einantis E. Misiūnas.

Paklaustas apie savo ateities karjeros kelius, E. Misiūnas sakė, jog šiuo metu mato dvi pagrindines kryptis – grįžti į darbą teisėju arba sieti ateitį su politiko keliu. Anot ministro, jis yra sulaukęs ir pasiūlymų šioje srityje.

„Šiandien dėliojasi du keliai – galimybė grįžti į teisėjo darbą, turiu palaikymą. Taip pat yra galimybė rinktis ir politinį kelią, yra tam tikri pasiūlymai. Gali būti, kad liksiu ir politikoje“, – teigė E. Misiūnas.

Misiūnas: nuveikta tikrai daug darbų

Vis dar ministro pareigas einantis E. Misiūnas sako, kad iki šiol ministerija ir visa sistema nuveikė daug darbų, priimta nemažai svarbių sprendimų ir pradėtos ar užbaigtos reikšmingos reformos, kurių pirmieji rezultatai jau vertinami.

„Viešasis sektorius, viešosios paslaugos, darbuotojų atlyginimų pakėlimas, įgyvendintos Vyriausybės programos nuostatos, didelis dėmesys skirtas kovai su korupcija ir skaidrumo didinimas. Turėjome keletą situacijų, kada, pavyzdžiui, buvęs PAGD vadovas sudarė sutartis, reikėjo parodyti stuburą, pasakyti tiesiai šviesiai, kad tokie vadovai sistemoje negali dirbti. Darėme daug, padarėme labai daug“, – laidoje reziumavo ministras.

Tiesa, E. Misiūnas pridūrė, jog nemažai darbų dar buvo planuose, tačiau būtent jų tęstinumo jis tikisi iš naujos ministrės Ritos Tamašunienės.

Paklaustas, kokia situacija dirbant ministru buvo bendradarbiaujant su Vyriausybe ir Seimu, E. Misiūnas sakė, kad iš premjero sulaukdavo tik palaikymo ir paskatinimo, o Seime buvo visko, tiesa, pridūrė, kad „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis didesnių pastabų jam, kaip ministerijos vadovui, neturėdavo.

„Sutarimas su premjeru ir jo palaikymas buvo labai geras, be to neįmanoma pasiekti gerų rezultatų. <...> Turėjome rasti kompromisą ir mes kaip Vyriausybė, kaip komanda tą kompromisą rasdavome, o ginčai tai buvo darbiniai reikalai. Galėčiau pasakyti trumpai – darbas vyko konstruktyviai. Seime niekada nejaučiau nepalaikymo ar kažkokios priešpriešos, R. Karbauskis man asmeniškai nėra reiškęs jokių pastabų, gal tai ir ne jo valdymo sritis. Visi projektai, kuriuose mes teikėme Seime, reikėjo diskutuoti ir kalbėti. Tie aktai priimti, atsirado pokyčiai ir reformos. Negaliu pasakyti, kad nepavyko kažko įgyvendinti. Labai daug pavyko“, – kalbėjo ministras.

E. Misiūnas į ministrus 2016-ųjų gruodį buvo deleguotas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos.

LRT.lt primena, kad premjeras Saulius Skvernelis, likus dienai iki termino, kai turi būti patvirtinta Vyriausybė, prezidentui Gitanui Nausėdai oficialiai pateikė kandidatų į ministrus pavardes, o užimti vidaus reikalų ministerijos vadovės vietą po koalicijos derybų patikėta LLRA-KŠS vienai lyderių R. Tamašunienei.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt