Lietuvoje

2019.08.08 18:33

Patvinusios gatvės – ne vienintelė liūčių problema: įspėja apie užterštas upes

Izabelė Pukėnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.08 18:33

Nuo ryto dalį Lietuvos, ypač pietinius ir rytinius rajonus, plovė smarkios liūtys. Dėl susikaupusių balų eismas sulėtėjo keliose gatvėse. Vilnių prižiūrinti įmonė sako, kad visos gatvės įdienojus jau buvo išvažiuojamos. Vandens tiekėjų asociacijos prezidentas teigia, kad patvinusios gatvės – visų Lietuvos miestų problema, kurių būtų galima išvengti, jei būtų atsakingiau planuojamos miestų statybos.

Rytas, kai viena iš dviejų eismo juostų reikia dalytis su liūtimi: taip atrodė kai kurių vilniečių kelionė į darbą ketvirtadienį. Kai kur susidarius didesnėms automobilių spūstims, „Grindos“ atstovai pranešė, kad jau iki pietų neišvažiuojamų gatvių nebuvo.

„Kadangi miestas projektuotas prieš 50 metų, buvo apskaičiuotas vienam kietųjų dangų plotui. Dabar tas kietųjų dangų plotas išaugęs ir tas vanduo, kuris anksčiau susigerdavo į arimus, bulvių laukus, dabar patenka ant važiuojamosios kelio dalies“, – paaiškina savivaldybės įmonės „Grinda“ atstovas Egidijus Steponavičius.

Po bene didžiausios liūties šiemet – upeliai Vilniaus gatvėse

Popietę Vilniuje lietaus debesys išsisklaidė, rytinę liūtį, kuri intensyviausia buvo nuo 8-os iki 10-os valandos, primena tik užsilikę skėčiai.

Gatvės patvinsta, kai jomis ima tekėti daugiau vandens, nei jo nuteka vamzdžiais. Taip pat paviršiuje esančios šiukšlės tampa vamzdyną kemšančiomis atliekomis.

Specialistai sako, kad liūtys yra ne tik Vilniaus, bet visos Lietuvos miestų problema. Plečiantis miestams, betonuojama vis daugiau žemės, todėl lietaus vanduo ne susigeria į žemę, o nuteka į vamzdynus. Miestai esą plečiasi greičiau nei vamzdynų tinklas.

„Tą problemą reikia spręsti ne vien nutekinant vandenį į Nerį Vilniuje ar Nemuną Kaune. Vandenį privalu išvalyti. Atkreipkite dėmesį, koks vanduo tampa po liūčių. Kalbame apie aplinkosaugą, gi tūkstančiai tonų to vandens su šiukšlėmis keliauja į upę, valymo įrenginių tikrai nepakanka“, – aiškina Vandens tiekėjų asociacijos prezidentas Bronius Miežutavičius.

Prognozuojama, kad ketvirtadienį kritulių kiekis kai kur gali viršyti vidutinę pusės rugpjūčio mėnesio kritulių normą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.