Lietuvoje

2019.08.08 15:11

Liberalai konstatuoja „profesionalų Vyriausybės“ krachą

LRT.lt2019.08.08 15:11

Ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui kartu su prezidentu Gitanu Nausėda pristačius galutinį ministrų sąrašą liberalai ir patį sąrašą, ir jo sudarymo procedūras vertina kritiškai. Premjeras, laukęs iki paskutinės minutės, spec. tarnyboms paliko itin mažai laiko patikrinti kandidatus, profesionalų Vyriausybės idėja taip ir liko tik svajone, o ministrais politikai tampa pagal partinį „bilietą“.

„Po galutinio ministrų sąrašo teikimo galime konstatuoti profesionalų Vyriausybės krachą – į ministerijas grįžta politikai. Akivaizdu, kad ir šie parenkami toli gražu ne pagal kompetenciją, o pagal politinę priklausomybę ir hierarchiją partijoje“, - akcentuoja Seimo opozicijos lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Šioje Vyriausybėje pasikeitė daugiau nei pusė ministrų. Dėl tokių pokyčių Ministrų Kabinete Seimas turės pritarti Vyriausybės programai. Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas siūlo Ministrui Pirmininkui atsižvelgti į tai, kad per trejus metus Lietuvoje daug kas keitėsi.

„Vyriausybės programa turi būti koreguojama pagal dabartinę šalies padėtį ir būklę. Atnaujintas Ministrų Kabinetas turi įvertinti pokyčius Lietuvoje ir privalo pateikti konkrečius darbus, kuriuos užsibrėš atlikti“, - neabejoja E. Gentvilas.

Liberalų lyderiai kritikuoja pasiekto susitarimo stabilumą ir vadina jį iliuzija. Pats Ministras Pirmininkas kalba apie tai, kad jo politinė ateitis – neapibrėžta ir artimiausiu laiku gali laukti pokyčiai.

„Atsisukęs į vieną pusę jis prisiekinėja besikoncentruojantis į Vyriausybės veiklą, atsisukęs į kitą – šypsosi kalbėdamas apie artėjančius rinkimus. Turime daug neatsakytų klausimų – kodėl buvo nuspręsta keisti vieną geriausiai vertinamų ministrų Roką Masiulį, kodėl į ministrų postus siūlomi jokios praktinės patirties neturintys Lenkų rinkimo akcijos atstovai, kodėl apskritai turime stebėti šį farsą, kai partijos ministrų kėdes dalinasi kaip saldainius“, - piktinasi liberalų lyderiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.