Lietuvoje

2019.08.08 12:08

Užsienio spauda nupiešė Sinkevičiaus portretą: pastebėjo ir Trumpo rėmėjų kepurę ant darbo stalo

LRT.lt2019.08.08 12:08

Leidinys „Politico“ trečiadienį paskelbė publikaciją apie Lietuvos kandidatą į Europos Komisiją Virginijų Sinkevičių. Tekste minima, jog jis ant savo darbo stalo kabinete laiko JAV prezidento Donaldo Trumpo kampanijos „Make America Great Again“ (Padarykime Ameriką vėl didžią) kepurę.

Tekste minima, jog 28-erių Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministras yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys. Ši partija esą „įgyvendina dešinesnę politiką nei kitos žaliosios partijos“, todėl yra „diskutuojama dėl partijos prisiskyrimo žaliesiems“.

Dėl LVŽS vykdomos politikos krypties neaišku, ar Europos žaliųjų partijos nariai pritars, kad „jų atstovu Komisijoje būtų V. Sinkevičius, kuris ant savo stalo laiko Donaldo Trumpo „Make America Great Again“ kepurę“, rašo „Politico“.

Ekonomikos ir inovacijų ministras „Žinių radijo“ eteryje tikino, kad kepurė tikrai nebuvo padėta ant stalo. Anot V. Sinkevičiaus, ji buvo lentynoje, kurioje laikomi visi dovanoti suvenyrai: nuo futbolo kamuolio su Kroatijos futbolininkų parašais iki lėktuvų maketų.

„Vienas draugas tą kepurę man parvežė iš Vašingtono. Ji ramiai gulėjo lentynoje ir aš į ją nekreipiau dėmesio“, – „Žinių radijui“ pasakojo politikas.

Tiesa, V. Sinkevičius neneigia, kad vos tapęs ministru sulaukė klausimų dėl šios kepurės, kai ją pastebėjo ir kiti žurnalistai.

„Ta kepurė tikrai neatitinka mano politinių pažiūrų“, – sako V. Sinkevičius. Vis dėlto jis suskubo pridurti, kad JAV prezidentas yra tiek Europos Sąjungos, tiek Lietuvos strateginis partneris.

V. Sinkevičiaus parinkimas esą rodo naujosios EK vadovės Ursulos von der Leyen pastangas užmegzti dialogą su Europos žaliaisiais, kurie nepritarė jos skyrimui. Anot „Politico“, žaliųjų partijos atstovo paskyrimas į Komisiją galėtų padėti U. von der Leyen megzti geresnius santykius su EP „aplinkosaugininkais“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.