Lietuvoje

2019.08.08 11:05

Lenkijos žiniasklaidos liaupsės paskirtai ministrei Tamašunienei: „įtakinga ir graži“

LRT.lt 2019.08.08 11:05

Vienas didžiausių Lenkijos dienraščių „Rzeczpospolita“ sureagavo į tai, kad naująja Lietuvos vidaus reikalų ministre tapo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) narė Rita Tamašunienė. Dienraščio portale paskelbtame straipsnyje rašoma, kad politikė gavo vieną svarbiausių postų Lietuvoje.

Autorius, žinomas lenkų žurnalistas Jerzy Haszczynski rašo, kad tokio aukšto posto Lietuvos politikoje lenkai dar neturėjo. Be šios politikės minimas ir kitas lenkas – Jaroslavas Neverovičius, kuris yra buvęs energetikos ministras, o šiuo metu dirba prezidento Gitano Nausėdos vyriausiuoju patarėju.

Tekste pabrėžiama, kad R. Tamašunienė yra vienintelė moteris Lietuvos Vyriausybėje. „Tai, kad lenkų partijos vadovas, pabrėžiantis tradicinių vertybių svarbą, į tokį svarbų postą pasiūlė moterį, yra netikėta. Manyta, kad vidaus reikalų ministru visgi taps Narkevičius (Jaroslavas – LRT.lt)“, – rašoma straipsnyje.

Jame cituojamas ir lenkų publicistas Jacek Komar, kuris tokį V. Tomaševskio žingsnį giria.

„Tai geras Tomaševskio šūvis. Pagaliau moteris! Kai peržiūrėjau interneto komentarus, susidarė įspūdis, kad niekas neišdrįso šio sprendimo kritikuoti. Anksčiau premjeras Skvernelis ir valdančiosios partijos vadovas Ramūnas Karbauskis teigė, kad neturi nieko prieš moteris, bet nėra tinkamų specialisčių, taip pat ir į eurokomisaro postą, nors žinoma, kad naujoji Europos Komisijos vadovė norėtų pariteto. Tai geras sprendimas, kažkiek „briuseliškas“, – komentavo jis.

Tuo metu Vytauto Didžiojo universiteto politologas Šarūnas Liekis „Rzeczpospolitai“ taip pat teigė, kad sprendimas geras.

„Manau, kad ji bus gera ministrė, yra ilgai politikoje, turi patirties. Ir labai gerai atrodo, ji graži moteris (...) Tik nežinome, kiek ji priklausys nuo Tomaševskio“, – sakė jis.

Straipsnyje taip pat pateikiama daugiau informacijos apie pačią R. Tamašunienę – jos mergautinė pavardė yra Sadauskaitė (Sadowska), jai 45–eri, ji yra kilusi iš Maišiagalos. Karjerą pradėjo nuo mokytojos darbo, vėliau dirbo Vilniaus rajono savivaldybėje. Nuo 2012 metų dirba Seime, šiuo metu yra LLRA–KŠS frakcijos seniūnė.

Lenkų publicistas iš Vilniaus, Aleksander Radčenko mano, kad būtent G. Nausėda pasipriešino tam, kad J. Narkevičius būtų skiriamas vidaus reikalų ministru, todėl LLRA–KŠS nutarė „žaisti saugiai“ ir pasiūlė savo frakcijos Seime vadovę.

„Prezidentas dar rinkimų kampanijos metu pasakė, kad sieks to, kad Vyriausybėje būtų moterų“, – sakė A. Radčenko.

„Be to, Tamašunienė iš tiesų patinka lietuviams, turi nuosaikias pažiūras, gerai moka lietuvių kalbą, turi politinę patirtį, neseniai Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje balsavo prieš tai, kad Rusijos delegacijai būtų grąžinta balso teisė, taigi įrodė savo lojalumą. Iš kitos pusės, ji gana artima Valdemaro Tomaševskio bendražygė, kuris jau kurį laiką ją naudoja kaip tam tikrą patrauklų LLRA veidą“, – mano jis.

Tuo metu J. Komar ją apibūdino kaip „labai mielą, atvirą, išklausančią, neagresyvią“ ir „lojalią Tomaševskiui“.