Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.08 19:53

Sinoptikė apie prošvaistes kitą savaitę: kelioms dienoms nemalonūs orai pasitrauks

ko tikėtis per Žolinę

Artimiausiomis dienomis lietaus neišvengsime, bet kitos savaitės viduryje nemalonūs orai kelioms dienoms atsitrauks ir po lietaus antradienį ateis sausesnis periodas, taip LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė.

– Kodėl rugpjūtis toks šaltas lyginant su birželiu?

– Nereikėtų sakyti, kad šaltas – net liepos negalima lyginti su birželiu, nes, pavyzdžiui, praėjusi liepa buvo trimis laipsniais vėsesnė, nei jai priklausytų.

Šiuo metu Lietuva įžengė į gana permainingų orų laikotarpį. Prisiminsime, ką reiškia pietinis ciklonas, kuris paprastai yra ypač vandeningas, gausus perkūnijų ar net stipresnių škvalų. Kadangi oro masė lietinga, šilta nebus – oro temperatūra svyruos tarp 17–19 laipsnių šilumos.

– Kada bus didžiausios liūtys?

– Nuo ketvirtadienio formuosis nuo pietinės Vokietijos pusės atkeliavęs ciklonas. Perėjęs per Lenkiją jis pasieks pietvakarinius ir pietinius Lietuvos rajonus.

Lygiai taip pat greitai kaip atkeliavo, šis ciklonas iš Lietuvos ir išdums. Jau šiąnakt palis tik vietomis. Kadangi besitraukiantis ciklonas nukeliaus į šiaurės rytus, jo debesų šleifas vis dar drėksis per Lietuvą.

Dėl šios priežasties penktadienį daugelyje rajonų ir vėl suintensyvės lietus, tačiau jo kiekis nebus toks didelis. Diena bus gana apniukusi, oro temperatūra svyruos tarp 18–21 laipsnio šilumos.

Šeštadienio naktį dangus pragiedrės ir jau ryte atkeliaus naujas ciklonas su nauju lietumi. Pirma dienos pusė bus gana nebloga rytiniuose rajonuose, o štai daugelyje vakarinių rajonų vietovių palis ir po pietų pagriaudės. Iki vakaro lietus pasieks ir Aukštaitiją, tačiau bus šilčiau – pūs ne šiaurės vakarų, bet pietryčių ir pietų vėjas. Temperatūra sieks 20–24 laipsnius šilumos. Žemiau 20 laipsnių ji kristi tikrai neturėtų.

Sekmadienį ir vėl atkeliaus lietus, bet daugelyje rajonų jis nebus gausus. Po tokių lietingų orų jau norėsis prošvaisčių. Temperatūra kils net iki 25 laipsnių.

Pirmadienį diena bus giedresnė, o antradienį ir vėl lauks permainos.

– Kitą savaitę Žolinė. Ko tikėtis?

– Manau, kad būtent kitos savaitės viduryje kelioms dienoms nemalonūs orai sustos ir po antradienio lietaus ateis sausesnis periodas. Galbūt vietomis po pietų iš pavienių debesų palynos, tačiau bus šilta – temperatūra svyruos tarp 22–27 laipsnių šilumos. Panašu, kad tokie orai laikysis iki šeštadienio.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi