Lietuvoje

2019.08.08 09:41

Po didžiulės liūties Vilniuje – upeliai gatvėse

atnaujinta 13.45
LRT.lt2019.08.08 09:41

Ketvirtadienį dėl besitęsiančios liūties Vilniuje sudėtinga buvo važiuoti T. Narbuto, S. Batoro gatvėmis, Geležinio Vilko g. po Savanorių pr. žiedu, praneša „Susisiekimo paslaugos“. Skelbiama, kad Kirtimų g. eismas nukreipiamas per Fermentų g. žiedą.

Kaip teigiama pranešime, eismas šiek tiek sulėtėjęs, tačiau vyksta, viešasis transportas taip pat juda kaip įprastai. „Grindos“ teigimu, situacija kontroliuojama ir prie T. Narbuto g. žemumos, ir Geležinio Vilko g. po Savanorių pr., Tūkstantmečio g., žiedu – nuo nešmenų valomos lietaus surinkimo grotelės, esant būtinybei, eismas bus nukreiptas saugiais maršrutais.

Kiek vėliau pranešta, kad Kirtimų g. dėl žemumoje besikaupiančio vandens eismas nukreipiamas per Fermentų g. žiedą.

Atnaujinta 11.30 val.

„Grindos“ teigimu, eismo situacija visame mieste normalizuota, šiuo metu valomi šulinėliai ir trapai Talino, Geologų, Z. Sierakausko, Vytenio gatvių kiemuose, planuojami lietaus sąnašų valymo nuo gatvių važiuojamosios dalies maršrutai.

Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų instituto VU Hidrologijos ir klimatologijos katedra fiksuoja, kad šiandien Vilniuje iškrito 28 mm kritulių – toks kritulių kiekis klasifikuojamas kaip pavojingas meteorologinis reiškinys – kai per 12 ar mažiau valandų iškrinta 15–49 mm kritulių.

LRT.lt susisiekus su įmonės „Grinda“ atstovu žiniasklaidai Egidijumi Steponavičiumi, jis patikino, kad visose gatvėse, kuriose fiksuojamas padidėjęs vandens lygis, situacija yra kontroliuojama.

„Pradėti reikėtų nuo to, kad situacija yra kontroliuojama ir ten, kur reikia, mūsų žmonės dirba.

Po bene didžiausios liūties šiemet – upeliai Vilniaus gatvėse

Šiuo metu sudėtingesnė situacija, tradiciškai, yra T. Narbuto gatvėje. Čia šiuo metu ribojamas eismas vienoje eismo juostoje Pilaitės link, tačiau viešasis transportas ir automobiliai tikrai nestovi.

Kitoje vietoje, Geležinio Vilko gatvėje po Savanorių žiedine sankryža, taip pat yra padidėjęs vandens lygis, bet ir čia dirba mūsų žmonės, eismas nėra ribojimas. Jei vandens lygis pakiltų iki tokio, kai transportas važiuoti negali, eismas būtų nukreipiamas per žiedą.

Ir dar viena vieta, kurioje yra padidėjęs vandens lygis, tai kelyje Naujosios Vilnios link, prie Pučkorių atodangos. Bet ir čia eismas nėra ribojamas, vairuotojams tik reikia sumažinti greitį“, – padėtį apžvelgia E. Steponavičius.

Apsemti ir kai kurie Vilniaus gyvenamieji rajonai. Štai LRT.lt skaitytojo atsiųstoje nuotraukoje matyti, kad viename iš Justiniškių rajono kiemų situacija gana kritinė – apsemti automobiliai, sunku praeiti.

Dar trečiadienį „Grinda“ įspėjo, kad ketvirtadienį Vilniuje žadama rimta liūtis: „Kai kurių meteorologijos tarnybų vertinimu, sostinėje gali iškristi iki 30 mm kritulių, kitos skaičiuoja, kad toks kritulių kiekis iškris vos per kelias valandas.“

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį Lietuvą visą dieną skalbs lietūs, LRT RADIJUI sakė sinoptikė Inga Grigorjanc.

Į Lietuvą atkeliavęs ciklonas atnešė nemažai lietaus, ypač į pietinius ir rytinius rajonus. Ten daug kur lis smarkiai, jo neišvengs ir vakariniai rajonai. Antroje dienos pusėje stiprės ir vėjas. Daugiausia pietų, rytų Lietuvoje. Kai kur vėjo gūsiai sieks 15–18 m/s. Kadangi bus gana apniukę, temperatūra svyruos nuo 17–22 laipsnių šilumos.